Kompleks budynków biurowych Mennica Legacy Tower przy ul. Prostej 18 w warszawskiej dzielnicy Wola Inwestycje

Jest porozumienie w sprawie prestiżowej inwestycji Mennicy

Mennica Polska doprowadzi do zmiany w zarządzie spółki zarządzającej wieżowcem Mennica Legacy Towers. Będzie też pożyczka na spłatę długów podatkowych.

Jakie są korzyści z posiadania Mapy Drogowej Cyfrowej Transformacji?

Obecnie cyfrowe rozwiązania stają się niezbędne do zachowania konkurencyjności biznesu. Szczególnie istotne jest to w przypadku firm zajmujących się produkcją dóbr. Mapa Drogowa Cyfrowej Transformacji, jako narzędzie strategiczne, wykracza poza zwykłe planowanie, stając się kluczem do zrozumienia i efektywnego wdrażania nowoczesnych technologii. Służy nie tylko do ustalania kierunków rozwoju, ale także do integracji różnych aspektów działalności firmy w jedną spójną wizję przyszłości.

Zaufanie i wartość reputacji w partnerstwach biznesowych – nadchodzi Przemysł 4.0

Reputacja w biznesie jest decydująca. Partnerzy chcą mieć pewność, że ich praca, inwestycje i zaangażowanie nie zakończą się fiaskiem i że w kwestiach biznesu mogą sobie wzajemnie ufać. Zaufanie to jednak nie jest taka prosta sprawa. Szczególnie w Polsce od dawna wybrzmiewa z różnych badań informacja, że Polacy oszczędnie gospodarują zaufaniem.

Eksperci z SAPERE dołączyli do EY

Aleksandra Stanek-Kowalczyk i jej zespół wzmacniają ekspertyzę renomowanej firmy doradczej w obszarze zrównoważonego rozwoju, by odpowiedzieć na zwiększone zainteresowanie klientów transformacją ESG.

Koniec samopasu lombardowego. Będą nowe obowiązki dla firm lombardowych

Rynek usług lombardowych zostanie sformalizowany. Zmiany mają na celu ochronę interesów prawnych i ekonomicznych klientów oraz przedsiębiorstw udzielających pożyczek.

Jak zrestrukturyzować spółkę cywilną?

O restrukturyzacji spółki cywilnej możemy mówić tylko w tym sensie, że postępowaniem restrukturyzacyjnym objęci zostaną jej wspólnicy. Możliwa jest też sytuacja, w której postępowanie restrukturyzacyjne wdraża się jedynie wobec niektórych wspólników.

Wypadek w firmie – jakie obowiązki ma pracodawca?

W polskich firmach jest coraz mniej ciężkich wypadków. Każdy oznacza jednak straty wizerunkowe i kosztowe.

Co zrobić, gdy ktoś podszywa się pod twoją działalność? Trzy przykłady reakcji

Sądy własności intelektualnej działają już od ponad roku w pięciu polskich miastach rozstrzygając spory związane z prawami własności intelektualnej. Przepisy prawa oferują narzędzia procesowe, które mają wspomóc uprawnionych w walce z naruszeniami.

Przedsiębiorstwa jedno po drugim padają ofiarą cyber-wymuszeń

Z najnowszych analiz ekspertów Sophos wynika, że już 3/4 rodzimych firm stało się ofiarą ataku ransomware. Ten rodzaj działań przestępców sprowadzający się do wykradania lub szyfrowania danych firm i wymuszania okupu, to już prawdziwa zmora.

Ponad 150 tys. pracowników trafi do świata metaverse

Ponad 70 proc. kadry kierowniczej uważa, że metawersum pozytywnie wpłynie na ich organizację – wynika z najnowszego raportu Accenture Technology Vision 2022.

MŚP muszą szykować się na głęboki kryzys - analiza rynku

Dzisiejszy poziom konsumpcji jest skutkiem wprowadzania od kilka lat przez rząd do gospodarki tzw. pustego pieniądza, który obecnie trzeba zdjąć z rynku. Proces ten będzie bolesny i odczują go w pierwszej kolejności mikro, małe i średnie firmy.

Permanentny stres w pracy. Czuje go co piąty Polak

Z najnowszych danych wynika, że widać drastyczny wzrost liczby osób, które nieustannie odczuwają stres podczas wykonywania obowiązków zawodowych. Badania „Stres w pracy 2021” pokazują, iż odsetek takich osób w ub. r. skoczył z 4 do aż 19 proc.

Dopłaty wspólników do kapitału w spółce z o.o.

Dopłaty wspólników w spółkach z o.o. do kapitału, podobnie jak podwyższenie kapitału zakładowego, dopłaty zewnętrzne czy pożyczka, są formą dokapitalizowania spółki, umożliwiającą jej wyjście z problemów finansowych lub gwarantującą kapitał potrzebny na inwestycje.

„Zielone” firmy magnesem na pracowników

Wpływ działalności firmy na środowisko naturalne może mieć przy pozyskiwaniu pracowników znacznie większe znaczenie niż mogłoby się wydawać.

Nowe benefity pracownicze. Konsultacja z dietetykiem?

Co trzeci pracownik w Polsce chciałby szerzej korzystać z oferowanych przez pracodawcę benefitów wspierających zdrowie.

Covid-19 wciąż zagrożeniem dla firm, choć mniejszym niż inflacja

Odwołanie pandemii i traktowanie wirusa SARS-CoV-2 przez polski system zdrowia jak każdej innej choroby zakaźnej wcale nie uspokaja przedsiębiorców. Biznes wciąż widzi w Covid-19 zagrożenie.

Jak legalnie zatrudnić w Polsce obywatela Ukrainy?

Duża grupa uchodźców z Ukrainy w najbliższych miesiącach zasili szeregi pracowników polskich firm. Pożądane jest jak najszybsze dopełnienie formalności związanych z legalnym pobytem, co umożliwi przedsiębiorcom sprawne pozyskanie nowych pracowników.

Polskie firmy są nieprzygotowane na zarządzanie w kryzysie

Większość polskich firm i instytucji nie jest dobrze przygotowana do zarządzania poważną sytuacją kryzysową taką jak np. ofiary śmiertelne podczas produkcji, podłożenie bomby, masowy wypadek w transporcie, atak hakerów czy incydent terrorystyczny.

Pracownik z Ukrainy pożądany. Ponad połowa firm chce zatrudniać

Rodzimy rynek pracy mocno otwiera się na specjalistów z Ukrainy. Jak wynika z najnowszych analiz, pracodawcy chcą oferować im zatrudnienie, i to na długo.