Reklama

Po wakacjach student może zostać bez prawa do lekarza z NFZ

Uczniów i studentów, którzy pracowali w czasie przerwy letniej, rodzice muszą na nowo zgłosić do ubezpieczenia zdrowotnego. Czy jeśli o tym zapomną, mają możliwość to „odkręcić”? Kiedy trzeba będzie zapłacić za lekarza z NFZ?
Po wakacjach student może zostać bez prawa do lekarza z NFZ

Foto: Adobe Stock

Corocznie po wakacjach wielu uczniów czy studentów na wizycie u lekarza czy w szpitalu jest zaskakiwanych informacją, że w systemie eWUŚ „świecą się na czerwono”. To zaś oznacza, że nie mają ubezpieczenia zdrowotnego, więc co do zasady za świadczenia udzielone przez publiczną służbę zdrowia powinni zapłacić. Dlaczego tak się dzieje? I co można w tej sytuacji zrobić?

Tytuł do ubezpieczenia zdrowotnego 

Pozostało jeszcze 92% artykułu

Czytaj treści PRO.RP.PL za 39 zł miesięcznie!

Zyskaj dostęp do rzetelnych analiz, opinii ekspertów i kluczowych prognoz gospodarczych. Poznaj fakty, które kształtują biznes, prawo oraz społeczeństwo.

Buduj swoją przewagę. Subskrybuj profesjonalne treści publikowane wyłącznie w pro.rp.pl.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
Reklama
Reklama