Aktualizacja: 25.06.2015 14:55 Publikacja: 26.06.2015 01:01
Foto: Fotorzepa, Bartosz Jankowski
Nagroda jubileuszowa to szczególny przywilej pracowników. Nie ma charakteru powszechnego, gdyż dotyczy tylko tych, dla których świadczenie to przewidują normy branżowe lub przepisy zakładowe.
Prawo do nagrody jubileuszowej pracodawca może ustanowić w układzie zbiorowym pracy, regulaminie wynagradzania czy nawet w umowie o pracę konkretnego etatowca. Zazwyczaj otrzymanie jubileuszówki zależy od spełnienia kryteriów obiektywnych. Zwykle chodzi o określony staż pracy. Dlatego przyjmuje się, że ma ona cechy premii i jest częścią wynagrodzenia za pracę w rozumieniu art. 78 k.p. Oznacza to, że jubileuszówka, jeżeli przewidują ją przepisy płacowe, nie należy do innych świadczeń związanych z pracą, lecz mieści się w pojęciu „wynagrodzenia za pracę".
Na początku przyszłego roku resort rodziny, pracy i polityki społecznej uruchomi pilotażowy program skrócenia cz...
Kwoty miesięcznego dofinansowania z PFRON do wynagrodzeń pracowników z niepełnosprawnościami mają zostać podwyżs...
Jeszcze na tym posiedzeniu Sejmu posłowie Koalicji Obywatelskiej złożą projekt ustawy, wprowadzający obowiązek p...
Minimalne wynagrodzenie za pracę nie będzie jednak równe pensji zasadniczej.
Warunków przyspieszenia transformacji technologicznej nad Wisłą jest wiele. Potrzebne są inwestycje w pracowników, w tym ich szkolenia, ale też dbałość o zdrowie. Nieodzowne są też ułatwienia natury prawnej i jak zawsze – finansowanie.
Od dodatku motywacyjnego przysługującego pracownikom m.in. pomocy społecznej odprowadzane są składki ZUS i podat...
My jesteśmy gotowi na wszystkie scenariusze. Wprowadziliśmy wiele nowych modeli samochodów osobowych, w tym SUV-y, crossovery i auta sportowe. Mamy też pojazdy użytkowe dla wszystkich rodzajów działalności – mówi Attila Szabó, prezes i dyrektor zarządzający Ford Polska.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas