Firma się przeprowadza, a załoga wędruje za nią

Od sposobu ustalenia miejsca pracy w umowie zależy, czy przy jego zmianie trzeba wypowiedzieć warunki zatrudnienia, czy też wystarczające są uprawnienia kierownicze szefa.

Publikacja: 17.02.2015 02:00

- Od pół roku jestem na zwolnieniu lekarskim, ale 1 marca chciałbym wrócić do pracy. Cała firma na stałe przeniosła się jednak do innej miejscowości. Nie otrzymałem oficjalnie ani wypowiedzenia obecnej umowy na czas nieokreślony, ani informacji o nowym adresie, ani propozycji pracy w nowym miejscu. Co powinienem zrobić w tej sytuacji i czy postępowanie pracodawcy było właściwe? – pyta czytelnik.

U czytelnika nastąpiło przeniesienie siedziby pracodawcy do innej miejscowości. Determinuje to zastosowanie trybu  z art. 42 kodeksu pracy albo porozumienia zmieniającego. Dopiero szczegółowa analiza pozwoli zrezygnować z którejś z tych opcji na rzecz realizacji uprawnień kierowniczych pracodawcy (polecenie).

Pozostało jeszcze 88% artykułu

PRO.RP.PL tylko za 39 zł!

Przygotuj się na najważniejsze zmiany prawne w 2025 r.
Wszystko o składce zdrowotnej, wprowadzeniu kasowego PIT i procedury SME. Raporty biznesowe, analizy ekonomiczne, webinary oraz użyteczne kalendarium.
Płace
Mniej godzin pracy za takie samo wynagrodzenie. Co na to pracodawcy?
Płace
Więcej pieniędzy dla firm zatrudniających niepełnosprawnych jednak od lipca 2024
Płace
Nadchodzi rewolucja w ogłoszeniach o pracę. Koniec z tajemnicą wynagrodzeń
Płace
Rząd idzie na ustępstwa w sprawie płacy minimalnej. Co się zmieni
Płace
Od dodatku motywacyjnego też trzeba naliczyć wpłaty do PPK
Materiał Promocyjny
Lenovo i Motorola dalej rosną na polskim rynku