Reklama
Rozwiń

Firma się przeprowadza, a załoga wędruje za nią

Od sposobu ustalenia miejsca pracy w umowie zależy, czy przy jego zmianie trzeba wypowiedzieć warunki zatrudnienia, czy też wystarczające są uprawnienia kierownicze szefa.

Publikacja: 17.02.2015 02:00

- Od pół roku jestem na zwolnieniu lekarskim, ale 1 marca chciałbym wrócić do pracy. Cała firma na stałe przeniosła się jednak do innej miejscowości. Nie otrzymałem oficjalnie ani wypowiedzenia obecnej umowy na czas nieokreślony, ani informacji o nowym adresie, ani propozycji pracy w nowym miejscu. Co powinienem zrobić w tej sytuacji i czy postępowanie pracodawcy było właściwe? – pyta czytelnik.

U czytelnika nastąpiło przeniesienie siedziby pracodawcy do innej miejscowości. Determinuje to zastosowanie trybu  z art. 42 kodeksu pracy albo porozumienia zmieniającego. Dopiero szczegółowa analiza pozwoli zrezygnować z którejś z tych opcji na rzecz realizacji uprawnień kierowniczych pracodawcy (polecenie).

Pozostało jeszcze 88% artykułu

PRO.RP.PL tylko za 39 zł!

Przygotuj się na najważniejsze zmiany prawne w 2025 r.
Wszystko o składce zdrowotnej, wprowadzeniu kasowego PIT i procedury SME. Raporty biznesowe, analizy ekonomiczne, webinary oraz użyteczne kalendarium.
Płace
O ile wzrośnie płaca minimalna i pensje w budżetówce? Negocjacje podwyżek wciąż trwają
Płace
Najniższe wynagrodzenie od 2026 w górę. Rząd podał kwotę
Płace
Zamieszanie wokół podwyżki płacy minimalnej. „To nie może być polityczny targ”
Płace
Można zatrudnić niepełnoletniego i otrzymać nawet 13 tys. zł dofinansowania
Płace
Mniej godzin pracy za takie samo wynagrodzenie. Co na to pracodawcy?