Aktualizacja: 27.08.2024 11:47 Publikacja: 27.08.2024 04:30
Foto: Adobe Stock
Poziom minimalnego wynagrodzenia (obecnie 4300 zł) ma osiągać płaca zasadnicza, bez wliczania np. nagród i premii. Z kolei kary za łamanie prawa pracy, np. zaleganie z wypłatami lub nierekompensowanie nadgodzin, wzrosną po raz pierwszy od 17 lat. I to wyraźnie, o 15 tys. zł (górny limit). Nie zmienią się za to gruntownie zasady corocznego wzrostu najniższej pensji, na co liczyły firmy narzekające na skokowe podwyżki w ostatnich latach.
Takie rozwiązania przewiduje projekt ustawy o minimalnym wynagrodzeniu za pracę, który trafił właśnie do konsultacji. Rząd musi zmienić zasady ustalania wysokości najniższej płacy, gdyż wymusza to unijna dyrektywa 2022/2041 w sprawie adekwatnych wynagrodzeń minimalnych w UE.
Kwoty miesięcznego dofinansowania z PFRON do wynagrodzeń pracowników z niepełnosprawnościami mają zostać podwyżs...
Szybciej, prościej, bardziej dynamicznie – tego dziś oczekują klienci od branży leasingowej. Chodzi o błyskawiczne decyzje, minimalne formalności i pełną integrację usług finansowych.
Jeszcze na tym posiedzeniu Sejmu posłowie Koalicji Obywatelskiej złożą projekt ustawy, wprowadzający obowiązek p...
Minimalne wynagrodzenie za pracę nie będzie jednak równe pensji zasadniczej.
Od dodatku motywacyjnego przysługującego pracownikom m.in. pomocy społecznej odprowadzane są składki ZUS i podat...
Transformacja energetyczna. Inwestowanie i operowanie infrastrukturą energetyczną. Strategiczne, ekonomiczne, technologiczne i środowiskowe aspekty transformacji energetycznej w wymiarze lokalnym
Podwyższenie kar to za mało, aby ograniczyć naruszenia praw pracowników. Potrzebne są przede wszystkim rutynowe...
W salonach dealerskich sieci Suzuki w całej Polsce ruszyły pokazy premierowych motocykli Suzuki DR-Z4S i DR-Z4SM. Nowe maszyny będzie można zobaczyć w miastach praktycznie w całej Polsce.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas