Reklama

Data wystawienia e-faktury – pułapka na podatników

Wielkimi krokami zbliża się 2024 r., a wraz z nim obowiązek korzystania z faktur ustrukturyzowanych. Dla podatników, którzy wystawiają faktury w walutach obcych może to stanowić szczególne utrudnienie.
Data wystawienia e-faktury – pułapka na podatników

Foto: Adobe Stock

Od początku 2022 r. podatnicy mają możliwość korzystania z narzędzia do wystawiania faktur ustrukturyzowanych w postaci Krajowego Systemu E-faktur (dalej jako: KSEF). Wystawianie dokumentów w nowej formie pozostaje dobrowolne w okresie przejściowym. Ministerstwo Finansów oficjalnie przedstawiło jednak plany wdrożenia systemu jako obligatoryjnego dla większości podatników począwszy od 1 lipca 2024 r.

Nowa forma dokumentu

Pozostało jeszcze 94% artykułu

Czytaj treści PRO.RP.PL za 39 zł miesięcznie!

Zyskaj dostęp do rzetelnych analiz, opinii ekspertów i kluczowych prognoz gospodarczych. Poznaj fakty, które kształtują biznes, prawo oraz społeczeństwo.

Buduj swoją przewagę. Subskrybuj profesjonalne treści publikowane wyłącznie w pro.rp.pl.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
Reklama
Reklama