Aktualizacja: 04.04.2025 04:27 Publikacja: 29.11.2024 05:13
Foto: Adobe Stock
Inwestujemy w poprawę jakości życia pracowników oraz redukcję zanieczyszczenia powietrza – podkreślała we wniosku o interpretację spółka, która kupiła elektryczne rowery dla personelu. Skarbówka okazała się jednak nieczuła na zdrowotne oraz ekologiczne argumenty i kazała naliczyć pracownikom podatek na niekorzystnych dla nich zasadach.
- Ten podatek może wynieść nawet kilkaset zł miesięcznie, zwłaszcza u tych, którzy są w drugim progu skali – mówi Michał Kowalski, adwokat i doradca podatkowy w kancelarii KNDP. Podkreśla, że skarbówka ma rację twierdząc, iż udostępnienie roweru do dojazdów do pracy i z pracy do domu jest nieodpłatnym świadczeniem na rzecz pracowników. Pracodawca musi naliczyć z tego tytułu przychód i potrącić z wynagrodzenia dodatkowy podatek. Wątpliwości są natomiast co do wysokości tego przychodu.
Przedsiębiorca prowadzący biznes w domu zaliczy do kosztów uzyskania przychodów wydatki na jego utrzymanie. Powi...
W związku z dużą zmiennością produkcji energii ze źródeł odnawialnych – kluczowa staje się możliwość szybkiego i elastycznego reagowania na potrzeby systemu. Odpowiedzią jest magazynowanie energii w okresach jej nadmiaru i szybkie uwalnianie do sieci, kiedy jej brakuje.
Spółki nieruchomościowe, których rok podatkowy jest równy z rokiem kalendarzowym, najpóźniej 31 marca 2025 r. po...
Przedsiębiorców czekają nowe obowiązki. Będą musieli prowadzić podatkową księgę przychodów i rozchodów elektroni...
W poniedziałek 31 marca 2025 r. upływa termin złożenia zeznania CIT-8 za 2024 rok dla tych podatników, których r...
Transformacja energetyczna. Inwestowanie i operowanie infrastrukturą energetyczną. Strategiczne, ekonomiczne, technologiczne i środowiskowe aspekty transformacji energetycznej w wymiarze lokalnym
Naczelny Sąd Administracyjny stwierdził, że dwuletni termin na skorzystanie z tzw. ulgi na złe długi jest niezgo...
Warszawski rynek nieruchomości od lat przyciąga inwestorów. Nic dziwnego, stabilne zyski i perspektywy długoterminowego wzrostu wartości są wyjątkowo kuszącą perspektywą. W obliczu inflacji, zmian stóp procentowych i rosnącego popytu na wynajem wiele osób zastanawia się, czy to dobry moment na zakup mieszkania w stolicy. Podpowiemy, co przemawia za inwestycją w warszawskie nieruchomości oraz opiszemy potencjalne ryzyka, które warto wziąć pod uwagę. Zanalizujemy aktualne ceny mieszkań i trendy rynkowe na 2025 rok. Dowiesz się również, gdzie szukać najlepszych ofert.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas