Firmy szukają straconego klienta

Trudno jest stworzyć dobry profil. Wiedzą coś o tym malarze-portreciści. Sama modelka o pięknej fizjonomii to za mało. Potrzebny jest jeszcze prawdziwy artysta i jego precyzyjny pędzel. Podobnie jest z przedsiębiorcami.

Publikacja: 24.03.2017 01:00

Firmy szukają straconego klienta

Foto: 123RF

Do stworzenia nawet przeciętnego profilu klienta banku, ubezpieczyciela, lokalnej galerii odzieżowej czy sieci sklepów z butami czy zabawkami dla dzieci nie wystarczą przeciętne umiejętności. To zadanie dla artystów z wizją gospodarczego rozwoju. Jak mówią branżyści – z żyłką biznesową. Zadanie jest trudne, ale warto mu się poświęcić. Może nawet być wciągające, zwłaszcza że przysparza pieniędzy.

Warto przy okazji pamiętać o sile i wartości przedsiębiorstwa decydują jego klienci. Im są lepsi, mają więcej pieniędzy i lubią produkty danej firmy, tym lepiej kształtują się perspektywy jej rozwoju. Informacje o nich, które napływają z różnych źródeł pozwalają na ciągłe doskonalenie produktu, stosowanie odpowiednich ofert marketingowych sprzedażowych czy programów lojalnościowych. Oczywiście dobre profilowanie własnego produktu czy usług daje gwarancje obecności na rynku, pozwala na sukces finansowy, nie tylko menedżerów, ale i pracowników. W przyszłym roku trochę zmieni się (25 maja) otoczenie prawne procedury profilowania. Po raz pierwszy pojawi się wówczas w prawie definicja profilowania, ustalone zostają zasady tej czynności i obowiązujące firmy zakazy. Jakie więc mają być ograniczenia i czemu one mają służyć, czyli co się zmieni?

PRO.RP.PL tylko za 39 zł!

Przygotuj się na najważniejsze zmiany prawne w 2025 r.
Wszystko o składce zdrowotnej, wprowadzeniu kasowego PIT i procedury SME. Raporty biznesowe, analizy ekonomiczne, webinary oraz użyteczne kalendarium.
Prawo w firmie
Rządowa deregulacja w Sejmie. Szybkie tempo prac i krytyka opozycji
Prawo w firmie
Najlepsze studia MBA w Polsce. Wyniki rankingu Perspektywy 2025
Prawo w firmie
Dialog między zamawiającymi a wykonawcami to priorytet. Debata "Rzeczpospolitej"
Prawo w firmie
Układy zbiorowe. Jest dobry sposób na ich upowszechnienie
Prawo w firmie
Przełomowy wyrok TSUE w sprawie odpowiedzialności zarządu za podatki spółki
Materiał Promocyjny
Lenovo i Motorola dalej rosną na polskim rynku