Aktualizacja: 23.10.2015 04:00 Publikacja: 23.10.2015 04:00
2 zdjęcia
ZobaczFoto: www.sxc.hu
Tak uznał Sąd Najwyższy w uchwale z 10 lipca 2015 r., III CZP 44/15.
Sąd rejonowy 25 marca 2014 r zamknął rozprawę w sprawie z powództwa spółki G. przeciwko spółce K. o zapłatę i odroczył ogłoszenie wyroku o dwa tygodnie, tj. do 8 kwietnia 2014 r. W tym dniu jednak do ogłoszenia wyroku nie doszło. Sąd bowiem ponownie odroczył ogłoszenie, tym razem do 15 kwietnia 2014 r.
Mijający rok przyniósł kilka ciekawych ustaw i kilka szkodliwych z punktu widzenia przedsiębiorców. Wciąż brak jest zdecydowanych reform probiznesowych – wynika z raportu firmy Grant Thornton, który „Rzeczpospolita” poznała jako pierwsza.
Autorzy „Rzeczpospolitej” zdominowali podium XII edycji konkursu Urzędu Patentowego na informację medialną o tematyce własności intelektualnej, w tym przemysłowej.
Podwykonawstwo całości zamówienia w prawie zamówień publicznych nie jest dopuszczalne - powierzyć można wykonanie części zamówienia. A co mówi orzecznictwo Krajowej Izby Odwoławczej.
EUDR obejmuje siedem odnośnych towarów, których produkcja, w ocenie ustawodawcy unijnego, w największym stopniu przyczynia się do wylesiania i degradacji lasów - soję, kawę, kakao, bydło, palmę olejową, drewno i kauczuk.
Polska znalazła się wśród czterech państw, które Komisja Europejska pozwała do Trybunału Sprawiedliwości w związku z niewdrożeniem drugiego filaru globalnej reformy podatkowej.
Nest Lease, to nowy gracz na polskim rynku leasingowym, będący częścią grupy Nest Bank. Firma powstała w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie mikro i małych przedsiębiorców na elastyczne i nowoczesne rozwiązania finansowe. Dzięki zaawansowanej technologii i indywidualnemu podejściu, Nest Lease planuje w ciągu dwóch lat wejść do grona dziesięciu największych firm leasingowych w Polsce. W rozmowie z Lechem Stabiszewskim, pełniącym funkcję p.o. prezesa zarządu Nest Leasing S.A., przyglądamy się strategii i ofercie Spółki oraz trendom w branży leasingowej.
W Dzienniku Ustaw i Monitorze Polskim opublikowano pierwsze uchwały Sądu Najwyższego i Krajowej Rady Sądownictwa opatrzone specjalnym przypisem.
Dłużnik z Unii Europejskiej nie ukryje się przed polskim przedsiębiorcą – wierzycielem. Są prawne sposoby, by wyegzekwować od niego należność.
Choć zarówno private equity, jak i venture capital umożliwiają zapewnienie znaczącego wsparcia finansowego, różnią się zasadniczo profilem zaangażowanych inwestorów i wpływem na przyszłość firmy.
Fiskus twierdzi, że odszkodowanie wypłacone sąsiedniej firmie za spalony budynek nie jest podatkowym kosztem. Nie ma bowiem związku z przychodem z działalności.
Polski wierzyciel może dochodzić należności od dłużnika zagranicznego przede wszystkim na podstawie europejskiego nakazu zapłaty i europejskiego tytułu egzekucyjnego.
Jeżeli członek PKW Ryszard Kalisz nadal będzie kontynuował medialne wystąpienia w stylu „a z wyborami prezydenckimi to różnie może być”, może skutecznie obniżyć ich wiarygodność i przyczynić się do spadku frekwencji wyborczej.
Dolnośląska Instytucja Pośrednicząca czeka na wnioski o dotacje składane przez małych i średnich przedsiębiorców, które mają pomóc im w rozwoju, a regionowi zwiększać potencjał jego specjalizacji.
Przedsiębiorca może zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów straty spowodowane włamaniem do siedziby firmy. Pod warunkiem, że należycie ją zabezpieczył i że nie ma już szans na wykrycie sprawców.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas