Sądzę, że chodziło o wniosek Wn-D składany do PFRON, a nie o deklarację INF-D, bo takiej nie ma. Jest informacja INF-D-P dla każdego pracownika z osobna. Źle wypełniony wniosek powinien być skorygowany.
Jeśli błędy powstały w Wn-D, to w systemie SODiR jest możliwość zrobienia samej korekty tego wniosku, bez dołączania do niego informacji INF-D-P. Można tym sposobem skorygować wszystkie pozycje. Jeśli np. w poz. 34 zostało wpisane 100,000 etatów, a powinno być 100,500, trzeba to poprawić wpisując właściwe dane, bez dołączenia załącznika INF-D-P. W takiej sytuacji na korekcie wniosku Wn-D, w części dotyczącej załączników, należy wpisać zero, a kwota łączna wyliczonego uprzednio dofinansowania wykazywana w poz. 12 na Wn-D powinna pozostać bez zmian.
W przypadku firmy z pytania korekta obejmie tylko poz. 34 na 83,338 etatu oraz poz. 36 na 81,338. Trzeba będzie także sprawdzić, czy po tym działaniu będzie wygenerowany wzrost, czy nie, bo zaznacza się to w poz. 38. Pozostałe pozycje należy zostawić bez zmian i wysłać Wn-D bez żadnego załącznika INF-D-P.
Korekta ta jest ważna, ponieważ wpisane we wniosku informacje o etatach bierze się pod uwagę w następnych miesiącach przy wyliczaniu średniej za 12 miesięcy poprzedzających okres sprawozdawczy.
[i]Edyta Sieradzka, dyrektor ds. dofinansowań w firmie Ogólnopolska Baza Pracodawców Osób Niepełnosprawnych [/i]