Aktualizacja: 22.03.2018 05:00 Publikacja: 22.03.2018 05:00
Foto: Fotolia.com
Trwają intensywne prace nad wprowadzeniem specjalnej umowy cywilnoprawnej dla pracowników sezonowych. Nowy rodzaj umowy zapewni dostęp do ochrony zdrowia i ubezpieczenia wypadkowego dla pomocnika, przy jednoczesnym minimum obciążeń administracyjno-fiskalnych dla rolnika.
6 marca Rada Ministrów przyjęła projekt ustawy o zmianie ustawy o ubezpieczeniu społecznym rolników oraz niektórych innych ustaw, przedłożony przez ministra rolnictwa i rozwoju wsi.
Pieniądze publiczne powinny poprawiać płace i warunki pracy zatrudnionych – wynika z ogólnoeuropejskiego badania.
Członkowie zarządu będą mogli realnie bronić się w postępowaniach o przeniesienie na nich odpowiedzialności za podatkowe długi spółek.
Ugoda z fiskusem czy skrócenie okresu przedawnienia podatków to wyciągnięte z kosza pomysły komisji kodyfikacyjnej. Warto do nich wrócić w ramach deregulacji – przekonuje ekspert.
Nie będzie już Rzecznika Małych i Średnich Przedsiębiorców. Instytucja ta nie zostanie jednak zlikwidowana - informuje w wydanym oświadczeniu Dagmara Rybicka, rzeczniczka prasowa Rzecznika MŚP.
Przesłanki i czynniki efektywnego wdrażania projektów OZE przez JST uwzględniające kwestie ekonomiczne, środowiskowe i społeczne.
Rząd chce ukrócić patologie na rynku odzieży, obuwia i płynnego betonu. Przewóz takich towarów ma być ściśle nadzorowany systemem SENT.
W salonach dealerskich sieci Suzuki w całej Polsce ruszyły pokazy premierowych motocykli Suzuki DR-Z4S i DR-Z4SM. Nowe maszyny będzie można zobaczyć w miastach praktycznie w całej Polsce.
Czy nowoczesne biuro może być jednocześnie otwarte i sprzyjać skupieniu? Jak zarządzać prywatnością w przestrzeniach pełnych przeszkleń, nie rezygnując z designu? SONTE znalazło na to sposób. Inteligentna folia na szyby pozwala jednym kliknięciem dostosować przestrzeń do aktualnych potrzeb. O tym, jak technologia zmienia współczesne wnętrza, mówią Paweł Król, prezes SONTE i Patryk Wakuła, dyrektor sprzedaży.
Region może przyczynić się do rozwoju branży chipów w Polsce tak, jak miało to miejsce w poprzednich latach, na przykład w przypadku automotive czy elektroniki – mówi Radosław Bojarczuk, menedżer do spraw inwestycji strategicznych, Invest in Pomerania.
W Sopocie – po raz pierwszy w Polsce – odbyło się najważniejsze spotkanie europejskiej branży półprzewodnikowej. Konferencję zdominował temat wpływu sztucznej inteligencji na niemal wszystkie dziedziny życia.
Za zbudowaniem Doliny Krzemowej w Saksonii stoją cztery klucze do sukcesu – mówi Thomas Kralinski, sekretarz stanu i szef gabinetu Saksońskiego Ministerstwa Gospodarki, Pracy, Energii i Ochrony Klimatu.
Pomorze w najbliższych latach będzie dysponować potencjałem w zakresie energii ze źródeł odnawialnych, który zbuduje przewagę nie tylko regionu, ale także tej części Europy. To właśnie tu powstanie elektrownia jądrowa i morskie farmy wiatrowe – mówi Mieczysław Struk, marszałek województwa pomorskiego.
Należy w większym stopniu wykorzystywać do współpracy mocne strony Europy, centra kompetencji i know-how, dzięki czemu będziemy mogli szybciej wprowadzać nowe rozwiązania i technologie oraz utrzymać przewagę konkurencyjną – mówi Laith Altimime, prezes SEMI Europe.
Polska ma szczególne zasoby i wiedzę, które można wykorzystać w całej Europie, tak by skorzystała na tym Wspólnota – mówi Dionys van de Ven, prezes Comet Yxlon.
Podczas katowickiego wydarzenia, zaplanowanego w dniach 23–25 kwietnia, swoje ważne miejsce będą miały zagadnienia związane z handlem – tradycyjnym i internetowym.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas