[b]Tak[/b]. Przepisy na to pozwalają. Czytelnik musi mieć zaświadczenie o przewozach na użytek własny, które także jest niezbędne do wożenia pracowników do miejsca pracy. Wydawane jest ono na nie dłużej niż pięć lat. Taka działalność musi być nieodpłatna i wykonywana pomocniczo w stosunku do podstawowej działalności gospodarczej.

Z pytania wynika, że te warunki są spełnione.

Ponadto samochód używany do przewozu ma być prowadzony przez przedsiębiorcę lub jego pracowników (a nie np. osoby zatrudnione na zlecenie), pracodawca musi też mieć tytuł prawny do dysponowania tym pojazdem. Celem przejazdu może być nie tylko przewóz osób z przedsiębiorstwa lub do niego na jego własne potrzeby, ale także przewóz pracowników i ich rodzin. Nie ma więc przeszkód, żeby zawieźć pracowników z rodzinami na wesele czy do własnego ośrodka wypoczynkowego. Oczywiście trzeba mieć ważną winietę na przejazd po drogach krajowych

Jednak gdyby czytelnik woził do tego samego ośrodka osoby spoza grupy pracowników, nawet nieodpłatnie, to byłby to przewóz w ramach usług turystycznych, a te wykonywać może wyłącznie licencjonowany przewoźnik.

Gdyby zaś zastanawiał się nad wyjazdem za granicę, to niezbędny będzie formularz jazdy, a także zaświadczenia na międzynarodowy przewóz osób na użytek własny (wydaje je Biuro Obsługi Transportu Międzynarodowego).

[i]Podstawa prawna:

art. 4 pkt 4 [link=http://www.rp.pl/aktyprawne/akty/akt.spr;jsessionid=72DB5D94F0C52C93C0751DFF0335C6B4?id=232414]ustawy o transporcie drogowym (tekst jedn. DzU z 2007 r. nr 125, poz. 874 ze zm.)[/link][/i]