Do udziału w imprezach biznesowych mających ułatwić poszerzenie wymiany z azjatyckimi partnerami zaprasza Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości we współpracy z przedstawicielami rządów i izb handlowych poszczególnych krajów.
Uzbekistan jest jednym z liderów w uprawie bawełny i produkcji jedwabiu. Liczący 27 mln ludności kraj to także jeden z największych rynków w Azji Centralnej, na którym znaleźć się mogą również polskie produkty.
Misja gospodarcza w Uzbekistanie 13 – 19 października jest dofinansowana przez Izbę Przemysłowo-Handlową Republiki Uzbekistanu.
Podczas wyjazdu przewidziane są spotkania z przedsiębiorcami i organizacjami uzbeckimi branży tekstylnej oraz wizyta na międzynarodowych targach Textile Expo Uzbekistan 15 – 17 października (więcej informacji na stronie: www.textileexpo.uz/en/2008/). Tematyka imprezy to:
- przędza i włókna,
- tekstylia/dzianiny,
- materiały techniczne,
- surowce i komponenty dla przemysłu tekstylnego,
- pasmanteria,
- odzież damska, męska, dziecięca oraz sportowa,
- wyroby pończosznicze,
- bielizna, stroje kąpielowe,
- skóry i futra,
- nakrycia głowy, szaliki, rękawice, torby, buty.
Przedsiębiorcom, którzy zdecydują się wziąć udział w misji, strona uzbecka zapewnia: nieodpłatne zakwaterowanie, wyżywienie, transport na miejscu oraz obsługę tłumaczy w trakcie spotkań biznesowych.
Syria po przeprowadzeniu reform gospodarczych w latach 70. oferuje wiele możliwości inwestycyjnych, a Unia Europejska to obecnie jej największy partner handlowy. Misja gospodarcza w Syrii 18 – 20 października połączona jest z udziałem w 7. Wielobranżowych Europejsko-Syryjskich Dniach Spotkań Przedsiębiorców w Damaszku. Przewidywany jest udział ok. 50 firm z Unii Europejskiej i krajów basenu Morza Śródziemnego oraz 50 firm syryjskich. Każdy przedsiębiorca wybiera partnerów do rozmów biznesowych na podstawie informacji zawartych w katalogu dostępnym na stronie internetowej projektu. Dodatkowo istnieje możliwość aranżacji spotkań na miejscu.
Giełda adresowana jest do firm z takich sektorów, jak:
- architektura,
- film, wideo, fotografia,
- przemysł muzyczny,
- IT,
- sztuki piękne,
- renowacja antyków,
- rękodzieło,
- media,
- projektowanie graficzne,
- moda.
Wybranym firmom, które odpowiednio wcześnie zgłoszą swój udział w misji, organizatorzy oferują refundację części kosztów pobytu i podróży w wysokości 700 euro.
Termin przyjmowania zgłoszeń chętnych do udziału w każdym z wyjazdów upływa 12 września.
Zainteresowani uczestnictwem w misji powinni pobrać i wypełnić formularz zgłoszeniowy z witryny internetowej www.een.org.pl i przesłać go e-mailem na adres tomasz_pietka@parp.gov.pl bądź faksem pod numer 022 432 70 46.
Na dodatkowe pytania odpowiadają przedstawiciele PARP: Agnieszka Promianowska, e-mail: agnieszka_promianowska@parp.gov.pl, tel. 022 432 86 43; Anna Awdiejewa, e-mail: anna_awdiejewa@parp. gov.pl, tel. 022 432 71 95; Tomasz Piętka, e-mail: tomasz_pietka@parp.gov.pl, tel. 0 022 432 87 05.