Reklama
Rozwiń

Konsekwencje prawne epidemii koronawirusa w międzynarodowej wymianie handlowej

Wraz z rozprzestrzeniającymi się przypadkami zachorowań nowym koronawirusem (ang. novel coronavirus 2019-nCoV) w Chinach oraz w innych państwach azjatyckich i europejskich, rosnącym ryzykiem globalnej epidemii oraz pogłębiającymi się negatywnymi konsekwencjami na funkcjonowanie, oraz bieżącą działalność przedsiębiorstw mających swoje biura lub fabryki na terenie dotkniętym zachorowaniami państw, pojawia się coraz więcej pytań związanych z konsekwencjami prawnymi tych przypadków.

Aktualizacja: 07.03.2020 22:32 Publikacja: 06.03.2020 23:01

Konsekwencje prawne epidemii koronawirusa w międzynarodowej wymianie handlowej

Foto: AFP

Niektóre państwa (takie jak Singapur lub Filipiny), podobnie jak rząd chiński oraz większość prowincji w Chinach, wprowadziły już dodatkowe ograniczenia podróży i środki bezpieczeństwa, w tym zakazy wjazdu/wyjazdu, obligatoryjne kwarantanny, zaostrzenia kryteriów wizowych, blokady miast i tranzytu itd. Mając na uwadze narastający globalny zakres zarażeń koronawirusem (2019-nCoV), Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) ogłosiła w dniu 30 stycznia 2020 roku stan wyjątkowy dotyczący zdrowia publicznego o zasięgu międzynarodowym. WHO uznało koronawirusa (2019-nCoV) za globalne zagrożenie dla zdrowia ludzi.

Pozostało jeszcze 94% artykułu

PRO.RP.PL tylko za 39 zł!

Przygotuj się na najważniejsze zmiany prawne w 2025 r.
Wszystko o składce zdrowotnej, wprowadzeniu kasowego PIT i procedury SME. Raporty biznesowe, analizy ekonomiczne, webinary oraz użyteczne kalendarium.
Prawo w firmie
40 proc. opłat za mieszkanie w kosztach biznesu? Jest to możliwe
Prawo w firmie
Deregulacja po 100 dniach: rząd przyjął większość postulatów zespołu Brzoski
Prawo w firmie
Ofensywa deregulacyjna zdenerwowała biznes. „Trudno to wszystko śledzić”
Prawo w firmie
Prezes Urzędu Zamówień Publicznych z nowym zadaniem
Prawo w firmie
Jak odejść ze związku zawodowego