Aktualizacja: 06.03.2020 10:59 Publikacja: 06.03.2020 07:30
Foto: Adobe Stock
Obecnie w Polsce skarbówka ma małe szanse, by zarobić na dziedziczeniu czy darowiznach w najbliższej rodzinie. Od lat osoby z tzw. zerowej grupy podatkowej nie muszą płacić podatku bez względu na to, ile majątku dostały m.in. w spadku czy darowiźnie. Muszą jednak pamiętać, że i to zwolnienie, jak każdy wyjątek od powszechności opodatkowania, został obwarowany określonymi warunkami. Choć w tym przypadku jest ich stosunkowo niewiele i nie są nazbyt skomplikowane, nie wolno o nich zapominać. Utrata prawa do preferencji może okazać się bardzo kosztowna.
Polska znalazła się wśród czterech państw, które Komisja Europejska pozwała do Trybunału Sprawiedliwości w związku z niewdrożeniem drugiego filaru globalnej reformy podatkowej.
Eksperci od handlu wskazują, że coraz popularniejszy wśród konsumentów w Polsce staje się trend kupowania z odroczonymi płatnościami.
Wymagania wobec podatników rosną. Fiskus i sądy coraz częściej oczekują od nich działań zabezpieczających, które nie wynikają wprost z prawa, lecz z tzw. należytej staranności.
Zamawianie nieprawdziwych recenzji w sieci jest niezgodne z prawem. Ale czy da podatkowe korzyści?
Od wtorku, 1 października 2024 r. wystartowała scentralizowana infolinia Krajowej Administracji Skarbowej (KAS). Połączenia z dotychczasowymi numerami urzędów skarbowych będą automatycznie przekierowywane na infolinię.
Mobilna Sieć T-Mobile w Polsce w 2024 roku została uznana za najlepszą pod względem prędkości i niezawodności przez międzynarodową firmę Ookla. W rankingu SpeedTest.pl 2023 laury zdobyła usługa internet domowy.
Do 25 grudnia powinny działać mechanizmy zgłoszeń zewnętrznych. RPO utworzył w związku z tym specjalny zespół.
Darowizna od rodzica nie musi być przelana z rachunku na rachunek. Może ją wpłacić na konto dziecka w banku. I ulga nie przepadnie.
Dopuszczanie dowodu z opinii biegłego psychologa w sprawach rodzinnych bez ustalenia lub poza granicami stanu faktycznego, z tezą pozornie wskazującą na wiadomości specjalne, a faktycznie dotykającą przedmiotu rozstrzygnięcia, to tworzenie przestrzeni do manipulacji.
Opiekunowie dzieci urodzonych przed terminem zyskają uzupełniający urlop macierzyński.
Program Aktywny Rodzic cieszy się dużą popularnością. Do tej pory złożono ponad 327 tys. wniosków. Pierwsze wypłaty świadczeń ruszą już niebawem. Na jakie kwoty mogą liczyć rodzice?
Norweski rząd ogłosił, że ma w planach zmienić krajową ustawę o danych osobowych chroniącą dzieci przed szkodliwymi treściami, na które mogą natrafić w internecie. Zmiany miałyby dotyczyć limitu wieku korzystania z mediów społecznościowych.
Przepisy wprowadzające ustawę o związkach partnerskich przewidują nowelizację 230 aktów, w tym kodeksu cywilnego. Chodzi m.in. o dziedziczenie, zarówno ustawowe, jak i testamentowe.
Zarówno rodzicie biologiczni, jak i inne osoby, które sprawują opiekę nad dzieckiem, mogą skorzystać z urlopów z nią związanych, w tym z urlopu rodzicielskiego. Jaki jest jego wymiar i czy otrzymuje się w jego trakcie zasiłek macierzyński?
Nowe rozwiązania dla pracowników wychowujących dziecko do ósmego roku życia nie wywołują znaczących problemów organizacyjnych w firmach.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas