Kosmetyka zamiast rewolucji. Dla OZE nie będzie łatwiej
Rząd szykuje ułatwienia dla firm przy podłączaniu OZE, a także chce zwiększyć bezpieczeństwo klientów podpisujących umowy na zakup energii. Eksperci uważają jednak, że to tylko pudrowanie problemów.
Ministerstwo Klimatu i Środowiska zapowiada kolejną już nowelizację ustawy o rynku mocy oraz prawa energetycznego. Pierwsza zmiana w prawie ma pozwolić na otrzymanie wsparcia publicznego przez elektrownie gazowe jeszcze w tym roku. Chodzi o bloki gazowe w Kozienicach i Gdańsku. Z kolei zmiany w prawie energetycznym mają uprościć proces przyłączenia OZE do sieci. Na razie poznaliśmy jedynie zapowiedzi zmian w wykazie prac legislacyjnych rządu. O ile z pierwsza ze zmian była już komentowana, to druga jeszcze nie.
Pozostało jeszcze 92% artykułu
Czytaj treści PRO.RP.PL za 39 zł miesięcznie!
Zyskaj dostęp do rzetelnych analiz, opinii ekspertów i kluczowych prognoz gospodarczych. Poznaj fakty, które kształtują biznes, prawo oraz społeczeństwo.
Buduj swoją przewagę. Subskrybuj profesjonalne treści publikowane wyłącznie w pro.rp.pl.