Reklama

Kosmetyka zamiast rewolucji. Dla OZE nie będzie łatwiej

Rząd szykuje ułatwienia dla firm przy podłączaniu OZE, a także chce zwiększyć bezpieczeństwo klientów podpisujących umowy na zakup energii. Eksperci uważają jednak, że to tylko pudrowanie problemów.
Rząd szykuje ułatwienia dla firm przy podłączaniu OZE

Rząd szykuje ułatwienia dla firm przy podłączaniu OZE

Foto: Adobe Stock

Ministerstwo Klimatu i Środowiska zapowiada kolejną już nowelizację ustawy o rynku mocy oraz prawa energetycznego. Pierwsza zmiana w prawie ma pozwolić na otrzymanie wsparcia publicznego przez elektrownie gazowe jeszcze w tym roku. Chodzi o bloki gazowe w Kozienicach i Gdańsku. Z kolei zmiany w prawie energetycznym mają uprościć proces przyłączenia OZE do sieci. Na razie poznaliśmy jedynie zapowiedzi zmian w wykazie prac legislacyjnych rządu. O ile z pierwsza ze zmian była już komentowana, to druga jeszcze nie. 

Pozostało jeszcze 92% artykułu

Czytaj treści PRO.RP.PL za 39 zł miesięcznie!

Zyskaj dostęp do rzetelnych analiz, opinii ekspertów i kluczowych prognoz gospodarczych. Poznaj fakty, które kształtują biznes, prawo oraz społeczeństwo.

Buduj swoją przewagę. Subskrybuj profesjonalne treści publikowane wyłącznie w pro.rp.pl.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
Reklama
Reklama