Reklama

Gawkowski: Państwo powinno mieć własnego operatora. Eksperci podzieleni

Zakup dużego operatora telekomunikacyjnego przez państwo to koncepcja niełatwa, ale możliwa w realizacji. Podaż aktywów infrastrukturalnych jest spora, a geopolityka dostarcza argumentów „za” - wynika z zebranych przez nas opinii.
Krzysztof Gawkowski: Państwo powinno mieć własnego operatora telekomunikacyjnego

Krzysztof Gawkowski: Państwo powinno mieć własnego operatora telekomunikacyjnego

Foto: Fotorzepa, Jakub Czermiński

– Jako państwo powinniśmy dziś dążyć do tego, by mieć kontrolę nad dużym operatorem telekomunikacyjnym i jeśli pojawi się możliwość zakupu takich aktywów, nabyć je – powiedział 2 października Krzysztof Gawkowski, wicepremier i minister cyfryzacji. 

Czy to oznacza, że szykuje się duża transakcja z udziałem państwa? Jakie scenariusze są tu możliwe – na te pytania staramy się odpowiedzieć w poniższym tekście.

Pozostało jeszcze 95% artykułu

Ostatnia szansa na dostęp do NYT w rocznej subskrypcji PRO.RP.PL!

Skorzystaj z ostatnich kodów dostępu do The New York Times w ramach rocznej subskrypcji i ciesz się dwoma dostępami do najbardziej zaufanych źródeł informacji z kraju i świata.

Kup roczny dostęp do PRO.RP.PL i ciesz się pełnym dostępem do The New York Times na 12 miesięcy.

W pakiecie zyskujesz nieograniczony dostęp do The New York Times, w tym News, Games, Cooking, Audio, Wirecutter i The Athletic.

Kliknij i poznaj szczegóły.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
Reklama
Reklama