Aktualizacja: 08.08.2021 13:39 Publikacja: 08.08.2021 00:01
Foto: Adobe Stock
Od 1 lipca 2021 r. zaczęły obowiązywać nowe przepisy ustawy o Krajowym Rejestrze Sądowym. Pierwotnie ustawa miała wejść w życie 1 marca 2020 r., ale termin ten był wielokrotnie przesuwany.
Zmiany podyktowała konieczność wdrożenia dyrektywy Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2017/1132 z 14 czerwca 2017 r. w sprawie niektórych aspektów prawa spółek. Dyrektywą tą dokonano kodyfikacji dyrektyw w obszarze prawa spółek – m.in. dyrektywy 2012/17/UE z 13 czerwca 2012 r. zmieniającej dyrektywę Rady 89/666/EWG i dyrektywy Parlamentu Europejskiego i Rady 2005/56/WE i 2009/101/WE o integracji rejestrów centralnych, rejestrów handlowych i rejestrów spółek.
Sędziowie w Polsce są podzieleni od wielu lat. I dotyczy to zarówno sądów powszechnych, jak i Sądu Najwyższego. Tylko dlaczego mają tracić obywatele?
Eksperci od handlu wskazują, że coraz popularniejszy wśród konsumentów w Polsce staje się trend kupowania z odroczonymi płatnościami.
W Polsce nie działa KRS, a jedynie gremium przypisujące sobie prawa i powinności tego konstytucyjnego organu – mówi Piotr Gąciarek, sędzia SO w Warszawie.
Ataki polityków na nowych sędziów i nielicznych sędziów SN nie ustają. Równocześnie większość sędziów jest apolityczna i nie popiera akcji kwestionowania powołań nowych kolegów.
Wyrok TSUE z 24 października 2024 roku ws. frankowiczów skłania do refleksji nad sensem zadawanych pytań.
Mobilna Sieć T-Mobile w Polsce w 2024 roku została uznana za najlepszą pod względem prędkości i niezawodności przez międzynarodową firmę Ookla.
Orzekanie przez sędziego bezpośrednio podległego i zależnego od ministra sprawiedliwości tworzy dla „racjonalnych obserwatorów” zasadniczą wątpliwość, czy możliwe jest dochowanie bezstronności Sądu Najwyższego w tym składzie.
W 2023 roku w Polsce powstało prawie 400 tysięcy nowych firm, a rynek przedsiębiorstw liczy już blisko 2,5 miliona aktywnych biznesów. Jak właściciele firm ubezpieczają swój biznes w obliczu coraz większych wyzwań gospodarczych i klimatycznych
Blisko 570 studentów otrzymało stypendia na studia w ramach tegorocznej edycji Programu Stypendiów Pomostowych. Wśród nich znajduje się prawie 400 osób, które dostały stypendia na I rok studiów. 29 listopada 2024 w Warszawie odbędzie się uroczysta Inauguracja 23. Edycji Programu Stypendiów Pomostowych.
Resztki pożniwne kukurydzy są wartościowym źródłem materii organicznej i składników mineralnych. Aby jednak rośliny następcze mogły je efektywnie wykorzystać, powinny zostać w odpowiedni sposób zagospodarowane. Właściwe zagospodarowanie resztek pożniwnych pozwoli również zoptymalizować koszty nawożenia. Aby wspomóc i jednocześnie przyśpieszyć rozkład resztek pożniwnych kukurydzy, warto postawić na preparaty mikrobiologiczne.
W dynamicznie rozwijającym się środowisku biznesowym młodzi ludzie poszukują inspiracji, wskazówek do własnego rozwoju, a także od samego początku chcą zdobywać doświadczenie na rynku pracy. Wyzwanie, przed jakim stoi nasze społeczeństwo sprawia, że ich plany, potrzeby, a także perspektywy kariery biznesowej nieustannie ulegają zmianom.
Zanzibar, Dominikana, Sri Lanka i, niezmiennie, Egipt to kluczowe kierunki na sezon zimowy 2024/2025 w biurze podróży Join UP! Polska. To idealne miejsca na odpoczynek od codzienności i zimowej szarości, oferujące nie tylko piękne krajobrazy, ale i wyjątkowe doświadczenia kulturowe.
Zanzibar, Dominikana, Sri Lanka i, niezmiennie, Egipt to kluczowe kierunki na sezon zimowy 2024/2025 w biurze podróży Join UP! Polska. To idealne miejsca na odpoczynek od codzienności i zimowej szarości, oferujące nie tylko piękne krajobrazy, ale i wyjątkowe doświadczenia kulturowe.
Infrastruktura powinna być wydajna, bezpieczna i tania. Musi być więc oparta na rozwiązaniach technologicznych – mówi Maciej Trybuchowski, prezes Krajowego Depozytu Papierów Wartościowych i izby KDPW_CCP.
W 2023 roku w Polsce powstało prawie 400 tysięcy nowych firm, a rynek przedsiębiorstw liczy już blisko 2,5 miliona aktywnych biznesów. Jak właściciele firm ubezpieczają swój biznes w obliczu coraz większych wyzwań gospodarczych i klimatycznych, opowiadają Andrzej Olechniewicz oraz Marek Twardowski z firmy ubezpieczeniowej Warta.
6 listopada 2024 roku na PGE Narodowym odbędzie się Google Cloud Summit Poland 2024. To jedno z największych wydarzeń w Polsce i naszej części Europy poświęcone technologiom chmurowym i sztucznej inteligencji.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas