Aktualizacja: 04.04.2025 03:09 Publikacja: 17.07.2024 04:30
Paweł Juszczyszyn
Foto: TV.rp.pl
Pozwał pan osiem osób o zadośćuczynienie za naruszenie dóbr osobistych polegające na bezpodstawnym i nielegalnym odsunięciu od orzekania na ponad dwa lata. Na liście pozwanych znalazła się pierwsza prezes SN Małgorzata Manowska. Czym naruszyła pana dobra?
Pani Małgorzata Manowska nie wykonała orzeczenia sądu w mojej sprawie, choć była do tego zobowiązana. Chodziło o publikację informacji, że toczy się przed sądem postępowanie o ustalenie, że uchwała Izby Dyscyplinarnej, na mocy której mnie zawieszono, nie jest orzeczeniem sądu, i że ta uchwała może naruszać moje dobra osobiste. Taki nakaz w trybie zabezpieczenia został wydany wobec Sądu Najwyższego reprezentowanego przez Małgorzatę Manowską i tego nakazu, podkreślam, wiążącego od chwili wydania, a obecnie już prawomocnego, pani Manowska wciąż nie wykonała. Powinien się on znaleźć na stronie internetowej Sądu Najwyższego, w miejscu, w którym publikowana była uchwała zlikwidowanej już, niebędącej sądem, Izby Dyscyplinarnej, którą to uchwałą bezprawnie odsunięto mnie od orzekania na ponad dwa lata. W tej sprawie trwa postępowanie przygotowawcze w prokuraturze. Razem z prof. Michałem Romanowskim, który mnie reprezentuje, uważamy, że pani Małgorzata Manowska działała wspólnie i w porozumieniu z innymi osobami nominowanymi przez poprzednią władzę, których działania miały na celu dyskredytowanie mnie, ale także innych sędziów. Uważamy, że został stworzony swego rodzaju system represjonowania niezależnych sędziów, którego to systemu ja również padłem ofiarą.
Szeroko zakrojony plan rozliczeń poprzedniej ekipy przez obecny rząd nie sprzyja realizacji koncepcji niezależne...
W związku z dużą zmiennością produkcji energii ze źródeł odnawialnych – kluczowa staje się możliwość szybkiego i elastycznego reagowania na potrzeby systemu. Odpowiedzią jest magazynowanie energii w okresach jej nadmiaru i szybkie uwalnianie do sieci, kiedy jej brakuje.
Zawsze uważałem, że neosędziowie powinni zostać usunięci z zawodu – mówi Igor Tuleya, sędzia Sądu Okręgowego w W...
Osoby pełniące funkcje administracyjne zdają się dostosowywać do życzeń polityków, z łaski których zajmują obecn...
System losowego przydziału spraw (SLPS) działa od początku w taki sposób, że wpływ spraw dla poszczególnych sędz...
Transformacja energetyczna. Inwestowanie i operowanie infrastrukturą energetyczną. Strategiczne, ekonomiczne, technologiczne i środowiskowe aspekty transformacji energetycznej w wymiarze lokalnym
Wymagalność roszczeń o zapłatę wynikających z umów kredytów denominowanych czy indeksowanych do waluty obcej, a...
Warszawski rynek nieruchomości od lat przyciąga inwestorów. Nic dziwnego, stabilne zyski i perspektywy długoterminowego wzrostu wartości są wyjątkowo kuszącą perspektywą. W obliczu inflacji, zmian stóp procentowych i rosnącego popytu na wynajem wiele osób zastanawia się, czy to dobry moment na zakup mieszkania w stolicy. Podpowiemy, co przemawia za inwestycją w warszawskie nieruchomości oraz opiszemy potencjalne ryzyka, które warto wziąć pod uwagę. Zanalizujemy aktualne ceny mieszkań i trendy rynkowe na 2025 rok. Dowiesz się również, gdzie szukać najlepszych ofert.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas