Aktualizacja: 04.04.2025 07:12 Publikacja: 03.04.2025 13:41
Foto: Adobe Stock
Pierwszy Pakiet Deregulacyjny zakłada m.in.. rozszerzenie definicji rzemiosła i rzemieślnika. Nowe ujęcie rzemieślnika obejmie spółki kapitałowe i odejdzie od wymogu, aby wspólnikami spółek cywilnych, komandytowych czy komandytowo-akcyjnych były wyłącznie osoby fizyczne. Zniknie też obowiązek posiadania i wykorzystywania rzemieślniczych kwalifikacji zawodowych przez wszystkich wspólników spółki – wystarczy, że kryteria spełni jeden z nich.
Rzecznik MŚP Agnieszka Majewska ocenia, że proponowane zmiany mają fundamentalne znaczenie. - Po pierwsze, pozwolą uznać za rzemieślników również tych przedsiębiorców, którzy dziś mimo posiadania odpowiednich kwalifikacji i wykonywania rzemiosła są formalnie wykluczeni z tej definicji tylko z powodu przyjętej formy prawnej działalności, np. spółki kapitałowej. Po drugie, zapewnią większą elastyczność w sposobie prowadzenia działalności gospodarczej, bez konieczności rezygnowania z tradycyjnych wartości rzemiosła, jakimi są jakość, fachowość i odpowiedzialność zawodowa – wylicza.
Przepis ustawy o OZE przewidujący karę w wysokości 1000 zł za niezłożenie na czas sprawozdania przez wytwórcę en...
W związku z dużą zmiennością produkcji energii ze źródeł odnawialnych – kluczowa staje się możliwość szybkiego i elastycznego reagowania na potrzeby systemu. Odpowiedzią jest magazynowanie energii w okresach jej nadmiaru i szybkie uwalnianie do sieci, kiedy jej brakuje.
Dzierżawę odróżnia od najmu to, że pozwala dzierżawcy choćby nazwanego w umowie najemcą, na pobieranie pożytków.
Mniej biurokracji w sprawach kadrowych i budowlanych, a także na rynku kapitałowym – to kolejne propozycje zespo...
We wtorek mija termin na ustanowienie adresu do e-Doręczeń dla przedsiębiorców wpisanych do KRS. Mimo ewidentnyc...
Transformacja energetyczna. Inwestowanie i operowanie infrastrukturą energetyczną. Strategiczne, ekonomiczne, technologiczne i środowiskowe aspekty transformacji energetycznej w wymiarze lokalnym
Od najbliższego wtorku 1 kwietnia obowiązek założenia adresu do e-Doręczeń obejmie właścicieli firm wpisanych do...
Warszawski rynek nieruchomości od lat przyciąga inwestorów. Nic dziwnego, stabilne zyski i perspektywy długoterminowego wzrostu wartości są wyjątkowo kuszącą perspektywą. W obliczu inflacji, zmian stóp procentowych i rosnącego popytu na wynajem wiele osób zastanawia się, czy to dobry moment na zakup mieszkania w stolicy. Podpowiemy, co przemawia za inwestycją w warszawskie nieruchomości oraz opiszemy potencjalne ryzyka, które warto wziąć pod uwagę. Zanalizujemy aktualne ceny mieszkań i trendy rynkowe na 2025 rok. Dowiesz się również, gdzie szukać najlepszych ofert.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas