Nowe zasady dla umów o poprawę efektywności energetycznej (1)

Kontrakty o poprawę efektywności energetycznej to nie tylko narzędzie do obniżenia wydatków na energię elektryczną, ale również szansa na modernizację publicznej infrastruktury. Kolejna, druga część tekstu będzie opublikowana w dodatku „Dobra Administracja” 5 kwietnia.

Publikacja: 04.04.2022 17:05

Nowe zasady dla umów o poprawę efektywności energetycznej (1)

Foto: www.sxc.hu

W celu upowszechnienia tego typu kontraktów, ustawodawca wprowadził w życie nowe regulacje, które powinny usunąć wątpliwości dotyczące sposobu klasyfikacji wydatków strony publicznej wynikających z realizacji takich umów pod kątem ich wpływu na dług publiczny i deficyt budżetowy.

Umowy o poprawę efektywności energetycznej, zwane umowami EPC (ang. Energy Performance Contracts), to jedno z podstawowych narzędzi służących podmiotom publicznym do optymalizacji ich gospodarki energetycznej pod kątem zużycia energii elektrycznej lub cieplnej.

Pozostało jeszcze 91% artykułu

PRO.RP.PL tylko za 39 zł!

Przygotuj się na najważniejsze zmiany prawne w 2025 r. Wszystko o składce zdrowotnej, wprowadzeniu kasowego PIT i procedury SME. Raporty biznesowe, analizy ekonomiczne, webinary oraz użyteczne kalendarium.
Administracja
Teresa Siudem: Jakie zmiany w szkoleniu urzędników?
Administracja
Egzamin na urzędnika mianowanego. Jakie zmiany w 2025 roku?
Administracja
Pożyczka dla szpitala a VAT
Administracja
Kto ustala skład społecznej komisji mieszkaniowej - orzeczenie WSA
Administracja
Dlaczego warto zainteresować się partnerstwem publiczno-prywatnym?