Aktualizacja: 23.01.2025 08:02 Publikacja: 26.04.2024 04:30
Foto: Fotorzepa/Radek Pasterski
Aktywność przedsiębiorców na danym rynku niejednokrotnie wiąże się z udziałem w przetargach lub postępowaniach o udzielenie zamówienia publicznego. Chociaż w teorii służyć mają one wzmacnianiu konkurencji i sprzyjać uzyskiwaniu jak najkorzystniejszych warunków dla zamawiających, w praktyce stanowią źródło licznych nieprawidłowości i nadużyć. Za taki stan rzeczy odpowiada zarówno złożoność procedur, jak i nieuczciwe postępowanie osób zaangażowanych w ten proces.
System e-Doręczeń, czyli cyfrowy odpowiednik listów poleconych za potwierdzeniem odbioru, ruszył ponoć na dobre z początkiem roku. Dla wielu instytucji publicznych korzystanie z tej formy korespondencji jest od stycznia obowiązkowe. Okazuje się, że z nowego systemu muszą korzystać także spółki komunalne.
Pierwszy całkowicie elektryczny model Suzuki został właśnie zaprezentowany w Mediolanie. Produkcja e VITARY rozpocznie się wiosną przyszłego roku, a zapewne latem zobaczymy pierwsze egzemplarze na naszych drogach.
Samo przekonanie urzędnika skarbowego, że działanie spółki, która jest profesjonalistą w danej dziedzinie, było oderwane od realiów rynkowych, jest niewystarczające.
Swoboda oceny materiału dowodowego oznacza prawo do uznania, które z dowodów stanowią wiarygodne źródło twierdzeń o faktach, a które nie.
Od początku roku spółki komunalne są zobowiązane do korzystania z systemu e-Doręczeń. W ten sposób muszą np. wysyłać wezwania do zapłaty albo korespondencję dotyczącą odcięć wody.
Klienci Warty mają możliwość leczenia nowotworów przy użyciu najnowocześniejszych metod na świecie. Ubezpieczenie Leczenie za granicą Plus może pokryć związane z tym koszty nawet do 2 mln euro.
Liczba uczniów uczących się w domu w ostatnich latach znacząco wzrosła. Zgoda na taką formę spełniania obowiązku szkolnego może zostać cofnięta.
Dobry program księgowy to podstawa funkcjonowania biura rachunkowego. Jego podstawowym zadaniem jej ułatwienie i przyspieszenie pracy księgowych. Dzięki temu, że program wykonuje podstawowe, powtarzalne zadania, profesjonaliści mogą się skupić na bardziej skomplikowanych zadaniach, lub zaoferować swoje usługi większej liczbie klientów.
Jest czwartek, 23 stycznia – na codzienny podcast „Rzeczpospolitej” o gospodarce „Twój Biznes” zaprasza Bartłomiej Kawałek. Dziś przyjrzymy się nastrojom klientów polskich banków, trudnościom z rewizją Zielonego Ładu, potężnym inwestycjom USA w sztuczną inteligencję oraz wstrzymaniu unijnych sankcji na Rosję przez Viktora Orbána.
Wprowadzenie do naszego porządku prawnego przestępstwa tortur jest ważne, bo pozwoli wymierzać karę adekwatną do popełnionego czynu – mówi dr Ewa Dawidziuk, nowa przedstawicielka Polski w Europejskim Komitecie Zapobiegania Torturom.
Kryzys polityczny nie zaszkodził Francji w turystyce, bo dzięki olimpiadzie ten kraj odwiedziło 100 mln gości, którzy zostawili 71 mld euro. A ten rok zapowiada się jeszcze lepiej.
Z propozycji zmian dotyczących przepadku pojazdu lub jego równowartości mogą ucieszyć się kierowcy, którzy nie są jedynymi właścicielami pojazdu.
Przedstawiamy najciekawsze orzeczenia z zakresu prawa gospodarczego, administracyjnego, prawa pracy i ubezpieczeń, a także cywilnego oraz karnego wybrane z grudnia 2024 r.
W środę zapadł prawomocny wyrok w sprawie piosenkarki Doroty Rabczewskiej. Były partner Emil Haidar oskarżył ją o zlecenie wymuszenia i zastraszanie w celu zmiany zeznań. Na ławie oskarżonych zasiadł też były mąż Dody Emil S. i kilku innych mężczyzn.
Sąd Okręgowy w Warszawie nie przychylił się do wniosku o przyznanie listu żelaznego byłemu prezesowi Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych, Michałowi K.
25 lat pozbawienia wolności w systemie terapeutycznym - taki wyrok usłyszał we wtorek Karol M. za zabójstwo komornik sądowej. Do tragicznych wydarzeń doszło w listopadzie 2022 roku w Łukowie (woj. lubelskie).
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas