Reklama

Dotacje na wzmacnianie współpracy samorządów na polsko-czeskim pograniczu

Wystartowały cztery konkursy dla samorządów na granicy z Czechami. Projekty obejmują m.in. rozwój połączeń transportowych, wsparcie dla turystyki oraz współpracy samorządów i mieszkańców. Łącznie do pozyskania jest ponad 21 mln euro dotacji.
Dotacje na wzmacnianie współpracy samorządów na polsko-czeskim pograniczu

Foto: Adobe Stock

Polska i Czechy realizują wspólny program w ramach inicjatywy łączącej europejskie regiony – Interreg. Wspólny sekretariat tego programu mieści się w Ołomuńcu i zaprasza do składania wniosków o dofinansowanie w czterech ogłoszonych konkursach. Każdy z nich ma inne cele i daje możliwość uzyskania dofinansowania na innego rodzaju przedsięwzięcia: od typowo inwestycyjnych (np. przebudowa mostów i wiaduktów granicznych, wytyczanie i oznakowanie szlaków) po projekty miękkie, opierające się np. na edukacji, szkoleniach i wymianach pracowników. Ich wspólnym mianownikiem jest natomiast to, że wnioskodawcy (autorzy) muszą się wywodzić zarówno z polskiej jak i czeskiej strony. Chodzi w końcu o jednoczenie się, wzajemne poznawanie, dzielenie doświadczeniami i wspólne budowanie mocniejszych instytucji, czy też lepszej infrastruktury.

Pozostało jeszcze 91% artykułu

Czytaj treści PRO.RP.PL za 39 zł miesięcznie!

Zyskaj dostęp do rzetelnych analiz, opinii ekspertów i kluczowych prognoz gospodarczych. Poznaj fakty, które kształtują biznes, prawo oraz społeczeństwo.

Buduj swoją przewagę. Subskrybuj profesjonalne treści publikowane wyłącznie w pro.rp.pl.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
Reklama
Reklama