Aktualizacja: 04.04.2025 00:32 Publikacja: 27.08.2024 04:30
Foto: Adobe Stock
- Czy w projekcie uchwały rady miasta ws. zasad udzielania dotacji na dofinansowanie kosztów budowy przyłączy do sieci kanalizacyjnej można wprowadzić zapisy przewidujące monitoring eksploatacji tych przyłączy, pod rygorem zwrotu dotacji, m.in. gdyby niewłaściwe je eksploatowano albo tego zaniechano? Gmina chce w ten sposób mieć możliwość weryfikacji wydanych środków we właściwy sposób.
Z kontekstu podanego stanu faktycznego należy wnioskować, że chodzi o dotacje udzielane na podstawie przepisów prawa miejscowego, tj. na podstawie uchwały przyjmowanej przez organ stanowiący jednostki samorządu terytorialnego na podstawie upoważnienia ustawowego z art. 403 ustawy Prawo ochrony środowiska. Zgodnie z nim finansowanie ochrony środowiska i gospodarki wodnej może polegać na udzielaniu dotacji celowej w rozumieniu przepisów ustawy o finansach publicznych z budżetu gminy lub budżetu powiatu na finansowanie lub dofinansowanie kosztów inwestycji:
Spółka komunalna określa w regulaminie zasady korzystania ze świadczonych przez siebie usług publicznych, a takż...
W związku z dużą zmiennością produkcji energii ze źródeł odnawialnych – kluczowa staje się możliwość szybkiego i elastycznego reagowania na potrzeby systemu. Odpowiedzią jest magazynowanie energii w okresach jej nadmiaru i szybkie uwalnianie do sieci, kiedy jej brakuje.
Mediacja administracyjna była objęta pakietem „100 zmian dla firm – Pakiet ułatwień dla przedsiębiorców” z 2017...
Jest szansa, że wzrośnie liczba postępowań mediacyjnych między firmami i urzędami
Decyzje określające zobowiązanie w VAT dotyczące kilku czy kilkunastu okresów nie stanowią – w znaczeniu materia...
Transformacja energetyczna. Inwestowanie i operowanie infrastrukturą energetyczną. Strategiczne, ekonomiczne, technologiczne i środowiskowe aspekty transformacji energetycznej w wymiarze lokalnym
Za jazdę techniczną do stacji kontroli bez przeglądu, tylko w celu badania, nie można wlepić kary administracyjnej.
Warszawski rynek nieruchomości od lat przyciąga inwestorów. Nic dziwnego, stabilne zyski i perspektywy długoterminowego wzrostu wartości są wyjątkowo kuszącą perspektywą. W obliczu inflacji, zmian stóp procentowych i rosnącego popytu na wynajem wiele osób zastanawia się, czy to dobry moment na zakup mieszkania w stolicy. Podpowiemy, co przemawia za inwestycją w warszawskie nieruchomości oraz opiszemy potencjalne ryzyka, które warto wziąć pod uwagę. Zanalizujemy aktualne ceny mieszkań i trendy rynkowe na 2025 rok. Dowiesz się również, gdzie szukać najlepszych ofert.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas