Wspólny sekretariat programu Interreg Polska-Saksonia ogłosił rozpoczęcie naboru wniosków w zakresie drugiego priorytetu tego programu. Nosi on tytuł „Pogranicze otwarte na edukację, kulturę i turystykę” i zawiera w sobie działanie 2.1 „Poprawa równego dostępu do wysokiej jakości usług sprzyjających włączeniu społecznemu w zakresie kształcenia, szkoleń i uczenia się przez całe życie poprzez rozwój łatwo dostępnej infrastruktury, w tym poprzez wspieranie odporności w zakresie kształcenia i szkolenia na odległość oraz online”. I właśnie w ramach tego działania otwarty został nabór projektów.