Aktualizacja: 03.04.2025 11:38 Publikacja: 19.11.2024 05:40
Foto: Adobe Stock
Kontrola NIK dotyczyła zarządzania zasobami ludzkimi w służbie cywilnej w urzędach w województwie łódzkim. Wyniki nie są optymistyczne. W żadnym ze skontrolowanych urzędów (patrz niżej) nie zapewniono właściwego zarządzania kadrami. Brakuje chętnych do pracy. W Powiatowym Inspektoracie Weterynarii w Kutnie, w latach 2020–2023 zaledwie 4,3 proc. naborów zakończyło się zatrudnieniem. Z kolei w Urzędzie Statystycznym w Łodzi wysokość pensji na wielu stanowiskach wspomagających i specjalistycznych zbliżona była do poziomu minimalnego krajowego wynagrodzenia. Tymczasem zatrudnienie na określonych stanowiskach w służbie cywilnej związane jest posiadaniem odpowiedniego wykształcenia, zazwyczaj wyższego lub uprawnień. Nic więc dziwnego, że duży problem miał z obsadzeniem stanowisk Powiatowy Inspektorat Weterynarii w Kutnie – w okresie kontroli utrzymywały się tu wakaty na stanowiskach starszego inspektora weterynaryjnego oraz inspektora weterynaryjnego, czy Powiatowy Inspektorat Weterynarii w Łodzi. Brakowało specjalistów także m.in. w powiatowych inspektoratach nadzoru budowlanego w Łodzi i w Tomaszowie Mazowieckim.
Spółka komunalna określa w regulaminie zasady korzystania ze świadczonych przez siebie usług publicznych, a takż...
W związku z dużą zmiennością produkcji energii ze źródeł odnawialnych – kluczowa staje się możliwość szybkiego i elastycznego reagowania na potrzeby systemu. Odpowiedzią jest magazynowanie energii w okresach jej nadmiaru i szybkie uwalnianie do sieci, kiedy jej brakuje.
Mediacja administracyjna była objęta pakietem „100 zmian dla firm – Pakiet ułatwień dla przedsiębiorców” z 2017...
Jest szansa, że wzrośnie liczba postępowań mediacyjnych między firmami i urzędami
Decyzje określające zobowiązanie w VAT dotyczące kilku czy kilkunastu okresów nie stanowią – w znaczeniu materia...
Transformacja energetyczna. Inwestowanie i operowanie infrastrukturą energetyczną. Strategiczne, ekonomiczne, technologiczne i środowiskowe aspekty transformacji energetycznej w wymiarze lokalnym
Za jazdę techniczną do stacji kontroli bez przeglądu, tylko w celu badania, nie można wlepić kary administracyjnej.
Warszawski rynek nieruchomości od lat przyciąga inwestorów. Nic dziwnego, stabilne zyski i perspektywy długoterminowego wzrostu wartości są wyjątkowo kuszącą perspektywą. W obliczu inflacji, zmian stóp procentowych i rosnącego popytu na wynajem wiele osób zastanawia się, czy to dobry moment na zakup mieszkania w stolicy. Podpowiemy, co przemawia za inwestycją w warszawskie nieruchomości oraz opiszemy potencjalne ryzyka, które warto wziąć pod uwagę. Zanalizujemy aktualne ceny mieszkań i trendy rynkowe na 2025 rok. Dowiesz się również, gdzie szukać najlepszych ofert.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas