Reklama

Kto może wystąpić o podwyżkę dla burmistrza?

Sekretarz nie mógł skutecznie wprowadzić pod obrady rady miasta uchwały w sprawie ustalenia miesięcznego wynagrodzenia burmistrza.
Kto może wystąpić o podwyżkę dla burmistrza?

Foto: Adobe Stock

Taki wniosek płynie z wyroku Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Gliwicach, który zajmował się skargą miasta M. na rozstrzygnięcie nadzorcze Wojewody Śląskiego. Dotyczyło ono wprowadzenia na sesję projektu uchwały w sprawie wynagrodzenia burmistrza. Z wnioskiem o jej wprowadzenie wystąpił sekretarz miasta, działając z upoważnienia burmistrza. Wojewoda uznał, że naruszono przepisy, ponieważ w myśl zapisów statutu miasta, sekretarz nie posiada inicjatywy uchwałodawczej.

Pozostało jeszcze 89% artykułu

Czytaj treści PRO.RP.PL za 39 zł miesięcznie!

Zyskaj dostęp do rzetelnych analiz, opinii ekspertów i kluczowych prognoz gospodarczych. Poznaj fakty, które kształtują biznes, prawo oraz społeczeństwo.

Buduj swoją przewagę. Subskrybuj profesjonalne treści publikowane wyłącznie w pro.rp.pl.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
Reklama
Reklama