Reklama

Wniosek o zawarcie umowy o prowadzenie PPK składa się danemu pracodawcy tylko raz

Osoba w wieku 55+, która chce zostać „zapisana” do PPK, składa podmiotowi zatrudniającemu wniosek o zawarcie umowy o prowadzenie PPK. Jeżeli później złoży deklarację o rezygnacji, to - aby gromadzić nowe wpłaty - będzie musiała złożyć wniosek o dokonywanie wpłat do PPK.
Wniosek o zawarcie umowy o prowadzenie PPK składa się danemu pracodawcy tylko raz

Wniosek o zawarcie umowy o prowadzenie PPK składa się danemu pracodawcy tylko raz

Foto: Adobe Stock

W kwietniu zatrudniliśmy dwóch nowych pracowników (w wieku 35 lat i 55 lat). Pracownik w wieku 35 lat od razu po zawarciu z nim umowy o pracę złożył nam deklarację o rezygnacji z dokonywania wpłat do PPK, w związku z czym nie „zapisaliśmy” go do tego programu. Także pracownik w wieku 55 lat nie był wówczas zainteresowany uczestnictwem w PPK. Obecnie pracownicy ci zmienili zdanie i chcą zostać „zapisani” do PPK. Jakie wnioski powinni nam złożyć i w jakim terminie powinniśmy „zapisać” ich do PPK?

Pozostało jeszcze 88% artykułu

Czytaj treści PRO.RP.PL za 39 zł miesięcznie!

Zyskaj dostęp do rzetelnych analiz, opinii ekspertów i kluczowych prognoz gospodarczych. Poznaj fakty, które kształtują biznes, prawo oraz społeczeństwo.

Buduj swoją przewagę. Subskrybuj profesjonalne treści publikowane wyłącznie w pro.rp.pl.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
Reklama