Aktualizacja: 13.06.2025 22:45 Publikacja: 08.12.2022 22:30
Foto: Adobe Stock
Programy komputerowe bazujące na oprogramowaniach typu open source intensywnie konkurują z oprogramowaniem korzystającym z tradycyjnego modelu rozwoju, a więc z oprogramowaniem własnościowym (prioprietary software).
Oprogramowania typu open source, z uwagi na swoją otwartość poprzez nadanie możliwości swobodnego dostępu do ich kodu źródłowego, umożliwiają uczestnictwo we wspólnym przedsięwzięciu niepowiązanym ze sobą osobom oraz wzajemne korzystanie ze stworzonych przez siebie rozwiązań. Udział nieograniczonej liczby uczestników projektu rodzi szereg wątpliwości związanych z zakresem nabywanych przez właściciela projektu uprawnień w zakresie korzystania i rozporządzania otrzymanymi rozwiązaniami w sytuacji, gdy na udział w tworzeniu rozwiązań miały wpływ często nawet tysiące osób. Pojawia się więc pytanie, jak sprawnie uporządkować sytuację praw do oprogramowania, aby zapewnić zarówno wykonawcy, jak i zamawiającemu prawo do korzystania ze stworzonych rozwiązań bez ograniczeń i bez ryzyka naruszania praw autorskich.
Przedsiębiorcy od lat skarżą się na długotrwałe procedury w urzędach konsularnych i wojewódzkich związane z zatr...
1 czerwca 2025 roku weszły w życie nowe regulacje dotyczące zatrudniania cudzoziemców w Polsce. Ich celem jest u...
Spółki z o.o., których rok obrotowy pokrywa się z rokiem kalendarzowym z początkiem kwietnia weszły w okres spra...
Wynagrodzenie z tytułu wcześniejszego rozwiązania umowy najmu stanowi wydatek, który przedsiębiorca będzie mógł...
Lokalizacja, lokalizacja, lokalizacja – to trzy główne czynniki, które należy brać pod uwagę decydując się na inwestycję w mieszkanie – czy to z myślą o przechowaniu lub wzroście wartości, czy zwrocie z najmu.
Ostateczny termin na zatwierdzenie sprawozdania dla większości fundacji rodzinnych mija 30 czerwca. Niezgłoszeni...
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas