Aktualizacja: 19.04.2025 22:00 Publikacja: 08.12.2022 22:30
Foto: Adobe Stock
Programy komputerowe bazujące na oprogramowaniach typu open source intensywnie konkurują z oprogramowaniem korzystającym z tradycyjnego modelu rozwoju, a więc z oprogramowaniem własnościowym (prioprietary software).
Oprogramowania typu open source, z uwagi na swoją otwartość poprzez nadanie możliwości swobodnego dostępu do ich kodu źródłowego, umożliwiają uczestnictwo we wspólnym przedsięwzięciu niepowiązanym ze sobą osobom oraz wzajemne korzystanie ze stworzonych przez siebie rozwiązań. Udział nieograniczonej liczby uczestników projektu rodzi szereg wątpliwości związanych z zakresem nabywanych przez właściciela projektu uprawnień w zakresie korzystania i rozporządzania otrzymanymi rozwiązaniami w sytuacji, gdy na udział w tworzeniu rozwiązań miały wpływ często nawet tysiące osób. Pojawia się więc pytanie, jak sprawnie uporządkować sytuację praw do oprogramowania, aby zapewnić zarówno wykonawcy, jak i zamawiającemu prawo do korzystania ze stworzonych rozwiązań bez ograniczeń i bez ryzyka naruszania praw autorskich.
Dłużnik nie musi już przepisywać majątku na konkubinę, by ukryć go przed komornikiem. Może wykorzystać do tego l...
Wyegzekwowanie należności w niektórych sprawach jest problemem. Wiele egzekucji kończy się wydaniem postanowieni...
Początek 2025 roku przyniósł szereg komunikatów Urzędu Regulacji Energetyki, które wywołały liczne wątpliwości n...
Przedsiębiorca, decydując się na współpracę z sektorem publicznym, powinien pamiętać, że rządzi się ona innymi p...
Polityka klimatyczna i rynek energii w Polsce: podstawy prawne, energetyka społeczna. praktyczny proces powołania i rejestracji spółdzielni energetycznych oraz podpisania umowy z OSD
Kodeks cywilny zawiera regulacje, na podstawie których wykonawca może domagać się dostosowania wysokości wynagro...
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas