Aktualizacja: 19.04.2025 21:48 Publikacja: 15.12.2023 02:00
Foto: Adobe Stock
Powyższe stanowisko, zwarte we wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej, podzielił Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej (0113-KDIPT2-3.4011. 284.2023.3.JŚ).Wniosek dotyczył skutków podatkowych opisanego poniżej zdarzenia przyszłego w podatku dochodowym od osób fizycznych.
Wnioskodawca – osoba fizyczna jest polskim rezydentem podatkowym, podlegającym w Polsce nieograniczonemu obowiązkowi podatkowemu. Spółka jest polskim rezydentem podatkowym podlegającym w Polsce nieograniczonemu obowiązkowi podatkowemu. Wnioskodawca planuje utworzenie fundacji rodzinnej z siedzibą w Polsce. Będzie ona utworzona i zarejestrowana zgodnie z ustawą o fundacjach rodzinnych z 26 stycznia 2023 r. W celu pokrycia funduszu założycielskiego fundacji, wniesie do niej składniki majątkowe, w szczególności akcje w spółce akcyjnej (składniki majątkowe). W efekcie fundacja stanie się akcjonariuszem spółki akcyjnej. Wnioskodawca zaś stanie się fundatorem oraz beneficjentem fundacji. Fundacja może zostać zobowiązana do dokonywania okresowych wypłat na rzecz beneficjentów. Wnioskodawca jako fundator fundacji oraz beneficjent, wnosząc do niej akcje nie otrzyma w zamian żadnych udziałów, certyfikatów lub innych instrumentów prawnych, które dawałyby mu tytuł prawny do wniesionego do fundacji majątku w postaci składników majątkowych lub do otrzymania od fundacji innego rodzaju świadczeń z tego tytułu.
Dłużnik nie musi już przepisywać majątku na konkubinę, by ukryć go przed komornikiem. Może wykorzystać do tego l...
Wyegzekwowanie należności w niektórych sprawach jest problemem. Wiele egzekucji kończy się wydaniem postanowieni...
Początek 2025 roku przyniósł szereg komunikatów Urzędu Regulacji Energetyki, które wywołały liczne wątpliwości n...
Przedsiębiorca, decydując się na współpracę z sektorem publicznym, powinien pamiętać, że rządzi się ona innymi p...
Polityka klimatyczna i rynek energii w Polsce: podstawy prawne, energetyka społeczna. praktyczny proces powołania i rejestracji spółdzielni energetycznych oraz podpisania umowy z OSD
Kodeks cywilny zawiera regulacje, na podstawie których wykonawca może domagać się dostosowania wysokości wynagro...
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas