Julita Karaś-Gasparska: Pracownicy kreatywni mogą być spokojni

AI nie zastąpi ludzkiej wrażliwości, umiejętności opiekuńczych, zdolności do podejmowania skomplikowanych decyzji oraz krytycznego myślenia. Osoby wykorzystujące kreatywność w pracy nie muszą się obawiać sztucznej inteligencji.

Publikacja: 16.01.2024 02:00

Julita Karaś-Gasparska: Pracownicy kreatywni mogą być spokojni

Foto: Adobe Stock

Sztuczna inteligencja to ostatnio gorący temat, szeroko omawiany w sferze naukowej, publicystycznej i politycznej. A to z powodu jej wykorzystywania w różnych dziedzinach życia: medycynie, przemyśle, przy analizowaniu zbiorów danych, automatyzacji procesów, zakupach i handlu online, przy planowaniu i inwestowaniu, prognozowaniu trendów czy tworzeniu treści. Nic dziwnego, bo korzystanie z AI w biznesie może dać firmie przewagę na rynku, gdyż m.in. pozwala na gromadzenie i zdecydowanie szybszą niż wykonywana przez człowieka analizę ogromnej ilości danych oraz optymalizację procesów. Sztuczna inteligencja jest postrzegana jako centralny element cyfrowej transformacji społeczeństwa i stała się priorytetem UE.

PRO.RP.PL tylko za 39 zł!

Przygotuj się na najważniejsze zmiany prawne w 2025 r.
Wszystko o składce zdrowotnej, wprowadzeniu kasowego PIT i procedury SME. Raporty biznesowe, analizy ekonomiczne, webinary oraz użyteczne kalendarium.
Biznes
Teresa Siudem: Jak powstrzymać nieuczciwą konkurencję?
Biznes
Jak wpływać na zmiany społeczne i korzystać z nich podatkowo?
Biznes
Distressed M&A – przejęcia firm w trudnej sytuacji na polskim rynku
Biznes
Wyposażenie mieszkania w kosztach? Jest to możliwe
Biznes
Raportowanie niefinansowe – nowe obowiązki małych i średnich firm