Aktualizacja: 07.12.2024 03:17 Publikacja: 09.04.2024 02:30
Foto: Adobe Stock
W chwili gdy dostaną Państwo do rąk ten numer dodatku „Bezpieczna firma”, prawdopodobnie będziemy już znać znaczną część rezultatów głosowania w niedzielnych wyborach samorządowych, chociaż zgodnie z zapowiedzią szefowej Krajowego Biura Wyborczego oficjalne zbiorcze wyniki poznamy najprawdopodobniej dopiero w środę. Niektóre firmy dowiedzą się wtedy, że ich pracownik zostanie radnym. Nowo wybrani radni mogą łączyć wykonywanie mandatu z pracą na etacie, a wyłączenie dotyczy jedynie pracy na rzecz organów samorządu terytorialnego oraz prowadzenia działalności gospodarczej na własny rachunek lub wspólnie z innymi osobami z wykorzystaniem mienia gminy (powiatu, województwa), w której radny uzyskał mandat. Pracodawcą radnego, który jest na etacie, pozostaje więc nadal jego dotychczasowy zakład pracy.
Oprogramowanie może doznać awarii, których wystąpienie grozi zakłóceniem prowadzenia działalności przez przedsiębiorcę. Wdrażając oprogramowanie warto więc zawrzeć umowę o jego utrzymanie.
Zapewnienie odpowiedniego reagowania na zgłoszenia sygnalistów wymaga opracowania i wdrożenia skutecznych, dostosowanych do specyfiki danej organizacji, procedur zgłaszania oraz postępowania z informacjami o naruszeniach.
W listopadzie został udostępniony kolejny projekt ustawy mającej implementować dyrektywę NIS2 oraz zestaw narzędzi Toolbox 5G. Kto będzie zobowiązany do stosowania procedur w zakresie cyberbezpieczeństwa w 2025 roku?
Umowa o zachowaniu poufności zabezpiecza przed ujawnieniem informacji poufnych udostępnianych w związku ze współpracą pomiędzy stronami. Może zostać zawarta na różnych etapach współpracy: negocjacji, trwania umowy o współpracy i po jej zakończeniu.
Obecnie klienci mogą sprawdzić opony niczym smartfony, mając dostęp do wnikliwych testów opon, co pozwala im porównywać i analizować konkretne modele i ich parametry w różnych warunkach.
Znaki towarowe sprzeczne z porządkiem publicznym lub dobrymi obyczajami nie mogą być rejestrowane – wynika z przepisów zarówno unijnych, jak i polskich. Problem był jednak ze zdefiniowaniem tych pojęć. Dokument Wspólnej Praktyki CP14 je wyjaśnia.
W raporcie „Orlen dla miast” koncern zastanawia się, jak budować współpracę między samorządem, biznesem i nauką na rzecz szeroko rozumianego zrównoważonego rozwoju – mówi Stanisław Barański, dyrektor Biura Zrównoważonego Rozwoju i Transformacji Energetycznej Orlen.
Poseł Rafał Kasprzyk (Polska 2050) zapytany o wysokie ceny, stwierdził, że „wszyscy musimy trochę oszczędzać”.
Unieważnienie wyników pierwszej tury wyborów prezydenckich przez rumuński sąd konstytucyjny budzi wiele wątpliwości. Sędziowie sugerują, że obywatele nie dorośli do demokracji, bo zbyt łatwo ulegają propagandzie z TikToka.
„Kiedy słyszę, że polityk nie powinien odpowiadać za »byle wykroczenie«, niedobrze mi się robi” – stwierdził we wpisie opublikowanym na platformie X Donald Tusk. Premier odniósł się w ten sposób do głosowania w sprawie uchylenia immunitetu prezesowi PiS Jarosławowi Kaczyńskiemu.
Klub Parlamentarny Prawa i Sprawiedliwości złożył w prokuraturze zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez premiera Donalda Tuska i prokuratora generalnego Adama Bodnara. PiS jest zdania, że obaj bezprawnie pozbawili Dariusza Barskiego możliwości pełnienia funkcji prokuratora krajowego w styczniu 2024 r.
Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski i amerykański prezydent-elekt Donald Trump mogą spotkać się w Paryżu podczas ceremonii otwarcia katedry Notre Dame - podaje francuska agencja AFP.
Hołownia zagłosował przeciw uchyleniu immunitetu Jarosławowi Kaczyńskiego w sprawie zniszczenia wieńca smoleńskiego. Podważa to jedność koalicji i wzmacnia napięcia z PO. Czy odróżnienie się od Tuska wzmocni pozycję Trzeciej Drogi, czy zaszkodzi jej wizerunkowi?
Wiemy jak raport o Karolu Nawrockim trafił do PiS. Wysłano go w mailu z adresu, który już nie istnieje – ustaliła „Rzeczpospolita”.
Start kampanii prezydenckiej Rafała Trzaskowskiego w Gliwicach, raport o Karolu Nawrockim, sytuacja w koalicji rządzącej i eskalacja napięcia w niej oraz nastroje w Brukseli przed objęciem przez Polskę prezydencji 1 stycznia przyszłego roku – to najważniejsze tematy nowego odcinka podcastu „Polityczne Michałki”.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas