Aktualizacja: 25.03.2025 10:20 Publikacja: 27.08.2024 04:30
Foto: Adobe Stock
Myślący o odnalezieniu się wśród meandrów zielonej transformacji biznes ma do wyboru dwie główne ścieżki. Może realizować minimalne wymogi prawne lub oczekiwania rynku, starając się ograniczać zmiany w dotychczasowym modelu biznesowym. Może również dostrzec dziejącą się na naszych oczach zmianę wizji odpowiedzialności biznesu za ludzi i środowisko i aktywnie wykorzystać procesy transformacyjne do zwiększenia odporności swoich modeli biznesowych na wyzwania przyszłości.
Jedną z podstaw uchylenia uchwały walnego zgromadzenia może być sytuacja, w której uchwała ta zmierza do pokrzywdzenie akcjonariusza.
Upadłość konsumencka staje się coraz popularniejszym rozwiązaniem wśród osób, które w przeszłości prowadziły działalność gospodarczą. W szczególności dotyczy to byłych przedsiębiorców, którzy wpadli w spiralę zadłużenia, prowadząc swoje firmy.
Składniki mienia nienależące do majątku upadłego podlegają wyłączeniu z masy upadłości. W odpowiedzi na wniosek o takie wyłączenie syndyk masy upadłości może zgłosić zarzut bezskuteczności czynności prawnej dłużnika.
Firmy, które spełniły odpowiednie warunki, zyskały dodatkowe dwa miesiące na złożenie deklaracji na podatek od nieruchomości na 2025 r. Wydłużony termin upływa z końcem marca.
Przesłanki i czynniki efektywnego wdrażania projektów OZE przez JST uwzględniające kwestie ekonomiczne, środowiskowe i społeczne.
Wystąpienie wspólnika ze spółki komandytowej bez jakiegokolwiek świadczenia ze strony spółki nie skutkuje koniecznością rozpoznania przychodu podatkowego zarówno po stronie występującego wspólnika, jak i pozostałych wspólników i spółki.
W salonach dealerskich sieci Suzuki w całej Polsce ruszyły pokazy premierowych motocykli Suzuki DR-Z4S i DR-Z4SM. Nowe maszyny będzie można zobaczyć w miastach praktycznie w całej Polsce.
USA i Rosja rozmawiają w Rijadzie o konflikcie w Ukrainie. Akcje Orlenu osiągają najwyższy poziom od maja 2024 roku. Pokolenie Z wbrew stereotypom ceni stabilne zatrudnienie i wysokie wynagrodzenie.
Zanim od 1 stycznia 2026 r. wystartuje Centralny Rejestr Umów, należy przeanalizować, które typy umów powinny zostać opublikowane – mówi Marek Chochowski, naczelnik wydziału w Biurze Rzecznika Praw Obywatelskich.
Dostęp do taniej energii jest kluczowy dla konkurencyjności Europy – ocenia Agnieszka Słomka-Gołębiowska, przewodnicząca rady nadzorczej mBanku, prof. SGH i członkini Europejskiej Platformy Zrównoważonych Finansów.
Komisja Europejska przedstawiła projekt zmian w przepisach, mających uprościć niektóre obowiązki dotyczące CBAM. Proponowane zmiany przewidują m.in. nowy próg zwolnień z obowiązku raportowania i surowsze kary za celowe obchodzenie regulacji.
Już 950 gmin, czyli ponad 38 proc., zgłosiło się do pełnienia zadań operatorów w programie „Czyste Powietrze”, informuje NFOŚiGW. Mają pomóc mieszkańcom w przebiciu się przez formalności przy termomodernizacji domu.
Jak długo firma przesyłowa płaci właścicielowi gruntu za dostęp do swej sieci, nie można mówić, że zasiedziała służebność przesyłu. A więc nie może korzystać z gruntu innej osoby przy i pod siecią za damo. To sedno najnowszego wyroku Sądu Najwyższego.
Nieoczekiwana zmiana na czele francuskiego giganta energetycznego EDF. Przyczyną odejścia prezesa Luca Rémonta ma być różnica wizji rozwoju między nim a Pałacem Elizejskim. EDF był faworytem w wyścigu o budowę drugiej elektrowni jądrowej w Polsce. Jednego z ostatnich wywiadów Rémont udzielił „Rzeczpospolitej”.
Polska Grupa Energetyczna chce wydać 18 mld zł na 85 magazynów energii o łącznej pojemności 17,2 GWh. Prezes Dariusz Marzec ujawnia, że poza Żarnowcem powstaną one także w Gryfinie, Krakowie, Rogowcu i Rybniku.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas