Reklama

Dlaczego nie należy się obawiać sygnalistów?

25 września 2024 r. weszła w życie ustawa o ochronie sygnalistów. Na przedsiębiorców nakłada ona obowiązek ustanowienia systemu zgłaszania naruszeń w organizacji. Jakie mogą być z tego korzyści?
Dlaczego nie należy się obawiać sygnalistów?

Foto: Adobe Stock

Sygnalista to osoba zgłaszająca informację o naruszeniu prawa w kontekście związanym z pracą. Jeżeli zgłoszenia dokonuje w dobrej wierze, powinna zostać objęta ochroną przed działaniami odwetowymi. W związku z tym, na przedsiębiorcach spoczywają liczne obowiązki:

- stworzenia skutecznego systemu zgłaszania naruszeń prawa w sposób bezpieczny i poufny,

Pozostało jeszcze 97% artykułu

Czytaj treści PRO.RP.PL za 39 zł miesięcznie!

Zyskaj dostęp do rzetelnych analiz, opinii ekspertów i kluczowych prognoz gospodarczych. Poznaj fakty, które kształtują biznes, prawo oraz społeczeństwo.

Buduj swoją przewagę. Subskrybuj profesjonalne treści publikowane wyłącznie w pro.rp.pl.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
Reklama