Aktualizacja: 05.11.2024 04:48 Publikacja: 05.11.2024 04:40
Foto: Adobe Stock
Z punktu widzenia prawa upadłościowego istotne jest stwierdzenie, że służebności gruntowe są ukształtowane jako prawa bezterminowe. Z kolei służebność osobista wygasa najpóźniej ze śmiercią uprawnionego (art. 299 k.c.). W konsekwencji w przypadku sprzedaży w postępowaniu upadłościowym nieruchomości obciążonej służebnością dochodzi do zderzenia konstrukcji ograniczenia prawa własności, mającego na celu obiektywne służenie trwałemu zwiększeniu użyteczności nieruchomości władnącej, z celami postępowania upadłościowego.
Coraz popularniejszym zjawiskiem stają się tzw. flipy, tj. przenoszenie wybranych aktywów poza Polskę.
Eksperci od handlu wskazują, że coraz popularniejszy wśród konsumentów w Polsce staje się trend kupowania z odroczonymi płatnościami.
Produkty cyfrowe podłączone do internetu to ogromne ułatwienie. Ale mają też drugie oblicze – mogą być niebezpieczne.
Sprzedaż swojego „udziału” umożliwia wspólnikowi rozstanie się ze spółką osobową, bez konieczności przeprowadzenia jej likwidacji. Jakie warunki trzeba spełnić, by skutecznie sfinalizować sprzedaż udziałów w spółkach: jawnej, partnerskiej, komandytowej?
Jest kilka wyzwań, które mogą zadecydować o powodzeniu procesu sukcesji.
Mobilna Sieć T-Mobile w Polsce w 2024 roku została uznana za najlepszą pod względem prędkości i niezawodności przez międzynarodową firmę Ookla.
Unia Europejska wprowadza kolejne wymogi dla cyfrowego świata. Szczególne obostrzenia dotyczą m.in.: przeglądarek, menedżerów haseł, VPN, systemów zarządzania siecią, routerów, inteligentnych urządzeń domowych. Co w praktyce oznacza Akt o Cyberodporności i jak przedsiębiorcy mają przygotować się do zmian?
Coraz popularniejszym zjawiskiem stają się tzw. flipy, tj. przenoszenie wybranych aktywów poza Polskę.
To, że darczyńca przeleje pieniądze z darowizny nie na konto obdarowanego, ale jego wierzyciela np. w związku ze sprzedażą mieszkania nie przekreśla prawa do pełnego zwolnienia podatkowego.
Przy ulicy Solińskiej w warszawskich Włochach Dantex wybuduje 35 mieszkań. Lokale mają być gotowe w drugim kwartale 2026 roku.
15 proc. w tym, 29 proc. w przyszłym – w takim tempie ma rosnąć wartość inwestycji na rynku nieruchomości komercyjnych według prognoz firmy Savills.
Oferta mieszkań deweloperskich urosła. Efektem jest stabilizacja średnich cen lokali – wynika ze wstępnych danych BIG DATA RynekPierwotny.pl.
Oferta mieszkań powinna się jeszcze zwiększyć. Jest szansa na stabilizację cen – wynika z badania nastrojów rynku, które przeprowadził portal Nieruchomosci-online.pl.
Wniosek z 1949 roku dotyczący przyznania prawa własności czasowej do nieruchomości przy ul. Żerańskiej urząd miasta rozpatrzył w tym roku. Decyzja trafiła do mieszkańców bloku przy ul. Lęborskiej. – O co chodzi? – pytają zdumieni.
Nowe mieszkania w większości dużych miast staniały. Wpłynęły na to nie tylko promocje, ale i regularne przeceny – wynika z analiz portalu Tabelaofert.pl.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas