Jak informuje Bank Gospodarstwa Krajowego, budżet programu na 2026 r. wynosi 331 mln zł.
– Przywrócenie dostępności środków w programie Termo to dobra wiadomość dla właścicieli oraz zarządców budynków, którzy planują inwestycje poprawiające efektywność energetyczną. Dzięki wykorzystaniu instrumentów w postaci premii i grantów możliwe jest nie tylko obniżenie kosztów realizacji przedsięwzięć, ale także zwiększenie wykorzystania OZE, co ma kluczowe znaczenie dla transformacji energetycznej kraju – informuje w komunikacie banku Magdalena Czerska, dyrektor Departamentu Funduszy Mieszkaniowych w BGK.