Aktualizacja: 04.07.2020 11:14 Publikacja: 04.07.2020 00:01
Foto: AdobeStock
Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2018/1805 z 14 listopada 2018 r. w sprawie wzajemnego uznawania nakazów zabezpieczenia i nakazów konfiskaty (dalej: rozporządzenie) Polska jest zobowiązana implementować do 19 grudnia 2020 r.
W 2017 r. ustawodawca rozszerzył przesłanki orzekania przepadku mienia pochodzącego z przestępstwa lub służącego do jego popełnienia, a także zabezpieczenia możliwości jego orzeczenia.
Inwestorzy szukają alternatywnych form inwestowania, które mogłyby przynieść im wyższe stopy zwrotu. Część z nich wybiera kryptowaluty, które są inwestycjami wyższego ryzyka.
Polskie prawo nie zabrania spółkom nabywania kryptowalut. Jednak przed podjęciem decyzji o takiej inwestycji należy poznać regulacje, które określają odpowiedzialność członków zarządu.
Komisja Europejska ogłosiła nowe działania dotyczące handlu elektronicznego W Unii Europejskiej, podkreślając że zamiast tworzyć nowe przepisy, skupi się na skuteczniejszym egzekwowaniu i wdrażaniu istniejących.
W związku z zakończeniem prac nad unijną reformą prawa wzorów przemysłowych, w dniu 8 grudnia 2024 r. weszły w życie przepisy nowego rozporządzenia 2024/2822 oraz dyrektywy 2024/2823.
Rola Bałtyku jest kluczowa w kontekście transformacji europejskiego sektora energii. Akwen doskonale nadaje się do rozwoju morskiej energetyki wiatrowej, sprzyja też rozwojowi innych technologii niskoemisyjnych, w tym odnawialnego wodoru.
Nowelizacja ustawy OZE zawiera szereg rozwiązań, których celem jest przyspieszenie procesu inwestycyjnego sektorze OZE, w tym dotyczących instalacji fotowoltaicznych.
Jazda na motocyklu to z całą pewnością wielka przyjemność, o czym zaświadczy każdy, kto chociaż raz miał okazję – legalnie, podkreślmy – poprowadzić maszynę na dwóch kołach.
W maju, czerwcu najpóźniej będziemy mogli mówić o przełomie w postępowaniu dotyczącym systemu Pegasus - powiedział w piątek w Radiu Zet prokurator krajowy Dariusz Korneluk.
Prokuratura Rejonowa Warszawa-Ochota w Warszawie skierowała w piątek do sądu akt oskarżenia przeciwko doradcy prezydenta i byłemu Głównemu Inspektorowi Transportu Drogowego Alvinovi G. Zarzuca mu bezprawne ujawnienie wiadomości przeznaczonych wyłącznie na użytek służbowy.
W związku z zakończeniem prac nad unijną reformą prawa wzorów przemysłowych, w dniu 8 grudnia 2024 r. weszły w życie przepisy nowego rozporządzenia 2024/2822 oraz dyrektywy 2024/2823.
Szykowana reforma stosowania tymczasowego aresztowania to prezent dla przestępców – twierdzą prokuratorzy z prokuratorskiego związku zawodowego. Ich zdaniem proponowane przepisy umożliwią przestępcom łatwiejszą ucieczkę i rozmontują dobrze działający system.
Nowelizacja ustawy OZE zawiera szereg rozwiązań, których celem jest przyspieszenie procesu inwestycyjnego sektorze OZE, w tym dotyczących instalacji fotowoltaicznych.
Sąd Rejonowy Poznań – Stare Miasto zastosował wobec Roberta G., członka Zarządu Cinkciarz.pl tymczasowy areszt na okres trzech miesięcy - poinformowała Prokuratura Regionalna w Poznaniu.
Prokuratura Rejonowa w Leżajsku skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko 37-letniej Dorocie G., która w lipcu ub.r. zabiła swego 8-letniego syna Oskara. Kobieta będzie odpowiadać za najsurowiej karane przestępstwo: zbrodnię zabójstwa.
Bez wyraźnie określonej w przepisach odpowiedzialności sprawcy mobbingu, trudno będzie przeciwdziałać temu zjawisku.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas