Brexit – kolejny impuls do rozwoju polskiej chemii

Polski przemysł chemiczny znajduje się na drugim miejscu pod względem tempa wzrostu na tle największych światowych gospodarek. Obok rozwiniętych dziedzin produkcji i przetwórstwa wyrobów chemicznych, rośnie też znaczenie usług dla podmiotów tego sektora. Po Brexicie pojawi się nowy obszar do zagospodarowania przez krajowych konsultantów: obsługa rejestracji REACH.

Publikacja: 05.12.2019 16:00

Brexit – kolejny impuls do rozwoju polskiej chemii

Foto: Adobe Stock

Bezpieczeństwo zarządzania chemikaliami to jeden z długofalowych obszarów regulacyjnych w Unii Europejskiej. Instytucją zajmującą się kwestiami bezpieczeństwa wprowadzanych do UE substancji chemicznych i ich zgodności z przepisami jest powołana w 2006 roku Europejska Agencja Chemikaliów (ECHA), która wdraża przepisy unijne oraz pomaga przedsiębiorstwom w dostosowaniu się do szczegółowych regulacji dotyczących chemikaliów zawartych w rozporządzeniu REACH (rozporządzenie w sprawie rejestracji, oceny, udzielania zezwoleń i stosowanych ograniczeń w zakresie chemikaliów). Agencja przetwarza dokumenty otrzymane od producentów i bada je, aby sprawdzić, czy substancje są zgodne z przepisami. Producenci w tym zakresie korzystają z usług wyspecjalizowanych firm doradczych z Wielkiej Brytanii.

Pozostało jeszcze 86% artykułu

PRO.RP.PL tylko za 39 zł!

Przygotuj się na najważniejsze zmiany prawne w 2025 r.
Wszystko o składce zdrowotnej, wprowadzeniu kasowego PIT i procedury SME. Raporty biznesowe, analizy ekonomiczne, webinary oraz użyteczne kalendarium.
Biznes
Teresa Siudem: Jak dzielić się zyskiem ze wspólnikami?
Biznes
Obowiązkowy audyt fundacji rodzinnej. Jak stosować przepisy w praktyce?
Biznes
Jak podzielić zysk spółki z o.o. na zwyczajnym zgromadzeniu wspólników?
Biznes
Jak podzielić się zyskiem z akcjonariuszami nie wypłacając dywidendy?
Biznes
Jak nowe cła wpłyną na gospodarkę i klientów – wyzwania i rekomendacje
Materiał Promocyjny
Lenovo i Motorola dalej rosną na polskim rynku