Aktualizacja: 04.04.2020 08:58 Publikacja: 04.04.2020 00:01
Foto: AdobeStock
Z uwagi na obecne spowolnienie gospodarcze związane z pandemią koronawirusa, część firm produkcyjnych zaczyna ograniczać produkcję lub wstrzymuje pracę zakładu. Te ograniczenia będą wprowadzane przynajmniej do momentu ustabilizowania się sytuacji epidemiologicznej. Po tym czasie istnieje duże prawdopodobieństwo, że również sytuacja na rynku się ustabilizuje i popyt wróci do oczekiwanego poziomu. Wówczas firmy będą musiały niejako ,,nadrobić" ubytki w produkcji.
Z pomocą w elastycznym kształtowaniu pracy pracowników mogą przyjść regulacje kodeksowe, a konkretnie art. 129 § 2 k.p. Przepis ten przewiduje możliwość przedłużenia okresu rozliczeniowego do 12 miesięcy.
Zakład Ubezpieczeń Społecznych ogłosił kolejną edycję konkursu na projekty dotyczące poprawy bezpieczeństwa i higieny pracy. Nabór wniosków startuje już w lutym. Dofinansowanie w jakiej wysokości można uzyskać? Kto może się o nie ubiegać?
Pierwszy całkowicie elektryczny model Suzuki został właśnie zaprezentowany w Mediolanie. Produkcja e VITARY rozpocznie się wiosną przyszłego roku, a zapewne latem zobaczymy pierwsze egzemplarze na naszych drogach.
Obowiązki wynikające wprost z rozporządzenia DORA będą obowiązywać, tylko nie wiadomo, czy będą egzekwowane. KNF wskazuje, że podmioty objęte rozporządzeniem mają być gotowe do stosowania DORA na 17 stycznia – mówi Natalia Kotłowska-Wochna, radca prawny z Kochański & Partners.
Agencja Rozwoju Przemysłu S.A. przygotowuje się do uruchomienia nowego projektu grantowego o nazwie "Dig.IT. Transformacja cyfrowa". Co z terminem naboru?
Członek zarządu spółki z o.o. odpowiada za jej długi wynikłe z jego decyzji, powstałe także po opuszczeniu przez niego zarządu – wynika z wyroku Sądu Najwyższego.
Łatwy w obsłudze, bezpieczny, uniwersalny. Taki powinien być dobry program księgowy i tym właśnie charakteryzuje się Mała Księgowość. Od wystawiania faktur, przez rozliczanie podatków i składek, po zarządzanie magazynem – wszystkie te zadania znacznie ułatwia nasz program.
Podbijana wysoką inflacją fala podwyżek płac wyraźnie zaczyna opadać.
Dobry program księgowy to podstawa funkcjonowania biura rachunkowego. Jego podstawowym zadaniem jej ułatwienie i przyspieszenie pracy księgowych. Dzięki temu, że program wykonuje podstawowe, powtarzalne zadania, profesjonaliści mogą się skupić na bardziej skomplikowanych zadaniach, lub zaoferować swoje usługi większej liczbie klientów.
Ministerstwo Zdrowia opublikowało projekt rozporządzenia, który zakłada wprowadzenie bezpłatnych testów HPV HR na najbardziej onkogenne typy wirusa dla kobiet u kobiet w wieku 25–64 lat. Świadczenie ma zastąpić cytologię klasyczną.
6 na 10 lekarzy przeszłoby z kontraktu na etat, gdyby ich wynagrodzenie kształtowało się w przedziale 30-60 tys. zł brutto. Likwidacja możliwości zawierania umów kontraktowych przez lekarzy spowodowałaby natychmiastowy zawał systemu – mówi szef NIL.
Problemy ze zdrowiem podczas pobytu za granicą mogą narazić nas na spore wydatki. W związku z tym NFZ przypomina o możliwości wyrobienia karty EKUZ, która zapewnia dostęp do publicznej opieki zdrowotnej w krajach UE i EFTA.
W przeszłości leczenie ograniczało się do czterech cykli chemioterapii i kończyło się, bo następował zgon chorego. Nowoczesne terapie pozwalają leczyć ich o wiele dłużej – mówi prof. Dariusz M. Kowalski, onkolog.
Do końca lutego można pozyskać dotacje na wprowadzanie innowacyjnych sposobów organizacji pracy, w tym elastycznych form zatrudnienia, zarządzania różnorodnością i pracy zdalnej.
Polscy producenci mięsa boją się napływu taniego mięsa z Niemiec – alarmują największe polskie związki branżowe. Niemcy, drugi co do wielkości producent mięsa w UE, mają problemy z eksportem mięsa z powodu pryszczycy.
Uchylenie dyrektywy bądź jej części powoduje, że tracimy obowiązek jej implementacji. To ważne, bo projekty ustaw dotyczące płacy minimalnej i układów zbiorowych wciąż budzą kontrowersje – mówi Robert Lisicki, Konfederacja Lewiatan.
Depresja jest powszechnym zaburzeniem psychicznym, na które według szacunków WHO cierpi około 280 mln ludzi na świecie. Choroba ta jest wynikiem interakcji wielu różnych czynników. W najnowszym badaniu naukowcy odkryli kolejne, do tej pory nieznane.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas