Aktualizacja: 16.02.2025 15:06 Publikacja: 18.10.2021 19:18
Aykan Zhanglei, CFO Huawei CEE&Nordic Region podczas Huawei Intelligent Finance Summit we Wiedniu, 14 X 2021 r.
Foto: Artur Osiecki
W oryginale stwierdzenie współzałożyciela Microsoftu brzmiało: “Banking is necessary, but banks are not”. Czy to już rzeczywistość? O przyszłości sektora finansowego i o tym czego oczekują od banków klienci, w tym przedsiębiorcy, rozmawiali w miniony czwartek eksperci podczas międzynarodowego wydarzenia w Wiedniu pn. „Huawei Intelligent Finance Summit” (chińska firma była głównym współorganizatorem szczytu, wraz z amerykańskim pismem CIO, a dokładnie z jego niemiecką edycją).
Tylko 13 proc. firm inwestuje w cyfryzację procesów biznesowych nie oszczędzając na tym – wynika z raportu Symfonii. Eksperci podkreślają, że przed małymi i średnimi przedsiębiorcami w czasach pandemii stoi poważny cyfryzacyjny dylemat.
Osoby, które mają wykształcenie wyższe na kierunkach informatyka, górnictwo i geologia mają szansę na lepiej płatną pracę. To, które wydziały stwarzają lepsze perspektywy dla młodych, jeżeli chodzi o zarobki, zbadali eksperci Personnel Service.
W sektorze małych firm coraz większego znaczenia nabiera e-commerce. W ub.r. – po zamknięciu gospodarki – liczba firm, które w ciągu każdego miesiąca przenosiły swą działalność do internetu, wzrosła trzykrotnie w porównaniu z okresem przed pandemią.
Kluczowe dla działania przedsiębiorstwa, a także jego dalszej przyszłości jest odpowiednie i skuteczne zabezpieczenie informacji. Dlatego powszechne powinno być wdrożenie pisemnych umów zabezpieczających informacje tzw. NDA.
Okazuje się, że – pomimo popularności w trakcie pandemii hybrydowego modelu pracy, czy całkowitego trybu home office – wiele firm oszczędza na narzędziach ułatwiających wykonywanie obowiązków poza biurem.
Kilkunastu największych deweloperów na rozbudowę banków ziemi może przeznaczać kilka miliardów zł rocznie.
W czwartek wieczorem doszło do niecodziennej sytuacji na giełdzie w Moskwie. Parkiet najpierw zawiesił targi, a godzinę później poinformował, że po konsultacjach z uczestnikami rynku zapadła decyzja o niewznawianiu handlu w sesji wieczornej. To efekt wypowiedzi Donalda Trumpa po jego telefonie na Kreml.
Resort rozwoju ogłasza nową strategię mieszkaniową. Na wsparcie będą mogli liczyć tylko kupujący nieruchomości z rynku wtórnego. – Do deweloperów nie popłynie ani złotówka – akcentuje minister Krzysztof Paszyk.
Commerzbank zapowiedział drastyczne oszczędności. Pracę ma stracić 3900 osób – z czego ogromna większość w Niemczech. W Polsce pracownicy mBanku nie muszą obawiać się o swoje miejsca pracy.
Wyrok w sprawie sankcji kredytu darmowego to ważny krok w kierunku zwiększania poziomu ochrony klientów na rynku finansowym - komentuje rzecznik finansowy dr Michał Ziemiak. I podkreśla, że rozstrzygnięcie TSUE potwierdza stanowisko RF.
Istotny krok w kierunku poprawy ochrony praw konsumentów. Przecięcie wątpliwości, że błędy wynikające z umowy skutkujące pozbawianiem banku prawa do odsetek i prowizji są sankcją proporcjonalną - tak prawnicy komentują czwartkowy wyrok TSUE dotyczący sankcji kredytu darmowego.
W razie niewykonania obowiązku informacyjnego bank (lub pożyczkodawca) może zostać pozbawiony prawa do odsetek. Może tak być nawet wtedy, gdy indywidualna waga naruszenia tego obowiązku i jego konsekwencje dla konsumenta będą się różnić w zależności od przypadku - to sedno czwartkowego wyroku Trybunału Sprawiedliwości UE w pierwszej polskiej sprawie dotyczącej „darmowego” kredytu.
Kobiety kupują pod wpływem impulsu buty, ubrania i kosmetyki, mężczyźni elektronikę i gadżety. Ale przy większych wydatkach domowym budżetem zarządzają wspólnie - wynika z sondażu.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas