Jeszcze w poniedziałkowy ranek wydawało się, że uruchomiony dzień
wcześniej Krajowy System e-Faktur będzie sukcesem Ministerstwa
Finansów. – System jest stabilny i bezpieczny – mówił z dumą
wiceminister finansów Marcin Łoboda na konferencji prasowej. Miał
pecha, bo w tym samym czasie z całego kraju zaczęły napływać
informacje o tym, że… do systemu nie można się zalogować.
Zgłaszali to przedsiębiorcy, na ogół drobni, używający tzw.
Profilu Zaufanego. To popularny „klucz” elektroniczny pozwalający
na załatwianie spraw w różnych urzędach, nie tylko w Krajowej
Administracji Skarbowej.