Aktualizacja: 18.01.2025 03:06 Publikacja: 10.01.2025 14:00
Marek Rogalski, analityk, DM BOŚ
Foto: tvrp.pl
Ubiegły rok okazała się całkiem niezły dla naszej waluty. Mocno prezentowała się ona zarówno wobec euro, jak i dolara, mimo, że ten na szerokim rynku imponował siłą. – Rok 2024 pokazał, że złoty przechodzi ewolucję z waluty typu emerging markets do waluty stabilnej, bardziej charakterystycznej dla rynków rozwiniętych. Para EUR/PLN, szczególnie w końcówce roku, kiedy na rynkach finansowych na świecie było nerwowo, zachowywała się stabilnie i to mimo, że dolar na szerokim rynku pozostawał silny. Oczywiście silny dolar miał wpływ na notowania USD/PLN, ale mając na uwadze to co się działo w otoczeniu, to jednak nie był to aż tak silny ruch – mówi Marek Rogalski, analityk DM BOŚ.
Rozsądnie przeprowadzone zmiany w energetyce nie spowodują szoku cenowego dla konsumentów
Cena jest ciągle podstawowym wyznacznikiem decyzji zakupowych. Ale bardzo liczy się też przyjazność obsługi
Jaki był ubiegły rok dla branży ubezpieczeniowej w Polsce i jakie główne trendy możemy obserwować w 2025 r.? Rozmawialiśmy o tym w programie Rzecz o Biznesie. Gościem Przemysława Tychmanowicza był Jan Grzegorz Prądzyński, prezes Polskiej Izby Ubezpieczeń.
W przyszłym roku wzrost gospodarczy może dojść nawet do 4 proc.
Łatwy w obsłudze, bezpieczny, uniwersalny. Taki powinien być dobry program księgowy i tym właśnie charakteryzuje się Mała Księgowość. Od wystawiania faktur, przez rozliczanie podatków i składek, po zarządzanie magazynem – wszystkie te zadania znacznie ułatwia nasz program.
Nie mogliśmy narzekać na brak istotnych wydarzeń w polskiej i światowej gospodarce w 2024 roku.
Dobry program księgowy to podstawa funkcjonowania biura rachunkowego. Jego podstawowym zadaniem jej ułatwienie i przyspieszenie pracy księgowych. Dzięki temu, że program wykonuje podstawowe, powtarzalne zadania, profesjonaliści mogą się skupić na bardziej skomplikowanych zadaniach, lub zaoferować swoje usługi większej liczbie klientów.
Poprawa nastrojów i odwrót od dolara na globalnym rynku oraz perspektywa braku obniżki stóp procentowych w Polsce w najbliższym czasie były w piątek sprzymierzeńcem naszej waluty.
Złoty w piątkowy poranek notował niewielkie zmiany. Czy rozrusza się w ciągu dnia?
Uważany za sygnalistę rynku kapitałowego Nathaniel Anderson ogłosił zamknięcie Hindenburg Research, firmy, która w 2024 r. doprowadziła do krachu na akcjach LPP. Dlaczego to robi i co zamierza?
Nawet jeśli dywersyfikacja obniży zyski, akcje firm mogą pójść w górę, bo biznesy narażone na wpływ geopolityki notowane są z dyskontem – mówi Cindy Levy, senior partner w McKinsey & Company.
Dane o inflacji ze Stanów Zjednoczonych osłabiły dolara i pomogły notowaniom złotego.
Złoty o poranku notował niewielkie zmiany. Rynki żyją dzisiaj odczytami dotyczącymi inflacji.
Już 1200 osób liczy grono poszkodowanych przez byłego sponsora reprezentacji Polski, kantor wymiany walut Cinkciarz.pl. Spółka przeprasza, środków nie oddaje, oskarża banki i KNF. W tle – bizantyjski styl życia i góra bitcoinów.
Wzrost zysków na akcję prawdopodobnie był w czwartym kwartale najwyższy od trzech lat. Przy spodziewanej dwucyfrowej poprawie tego wskaźnika łatwo jest jednak o rozczarowania wśród inwestorów. Szczególnie że sytuacja na rynkach jest ostatnio dosyć nerwowa.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas