Aktualizacja: 04.04.2025 04:40 Publikacja: 04.11.2024 09:57
Foto: Adobe Stock
Od szeregu lat obserwujemy wzrost wykorzystania przez podmioty finansowe różnego rodzaju usług cyfrowych, które są świadczone przez tzw. zewnętrznych dostawców usług informacyjno-komunikacyjnych (ICT). Jest to w znacznym stopniu związane z chęcią instytucji finansowych dostosowania się do oczekiwań klientów, którzy przywykli do korzystania z dobrodziejstw technologii cyfrowych, czy to korzystając z bankowości internetowej, płatności mobilnych, czy różnego rodzaju platform inwestycyjnych. Jednocześnie technologie cyfrowe pozwalają podmiotom finansowym na uproszczenia procesów realizowanych w danej organizacji oraz redukcję kosztów jej działalności. Z tego względu podmioty finansowe powszechnie korzystają z usług cyfrowych, które m.in. wspierają obszary rozliczeń, back-office, płatności, scoringu, obsługi wierzytelności itp.
Zmniejszenie liczby firm objętych raportowaniem niefinansowym nie oznacza zniesienia obowiązku liczenia śladu wę...
W związku z dużą zmiennością produkcji energii ze źródeł odnawialnych – kluczowa staje się możliwość szybkiego i elastycznego reagowania na potrzeby systemu. Odpowiedzią jest magazynowanie energii w okresach jej nadmiaru i szybkie uwalnianie do sieci, kiedy jej brakuje.
Z perspektywy planowania sukcesji fundacja rodzinna powinna być traktowana jako narzędzie zabezpieczania i pomna...
Konwersję można wdrożyć tylko wtedy, gdy restrukturyzowany dłużnik jest spółką z o.o. lub spółką akcyjną
Sąd administracyjny ma obowiązek przeprowadzenia pełnej merytorycznej kontroli przesłanek odmowy wydania interpr...
Transformacja energetyczna. Inwestowanie i operowanie infrastrukturą energetyczną. Strategiczne, ekonomiczne, technologiczne i środowiskowe aspekty transformacji energetycznej w wymiarze lokalnym
Samo zainicjowanie postępowania o zatwierdzenie układu poprzez obwieszczenie o dniu układowym nie wystarczy, aby...
Warszawski rynek nieruchomości od lat przyciąga inwestorów. Nic dziwnego, stabilne zyski i perspektywy długoterminowego wzrostu wartości są wyjątkowo kuszącą perspektywą. W obliczu inflacji, zmian stóp procentowych i rosnącego popytu na wynajem wiele osób zastanawia się, czy to dobry moment na zakup mieszkania w stolicy. Podpowiemy, co przemawia za inwestycją w warszawskie nieruchomości oraz opiszemy potencjalne ryzyka, które warto wziąć pod uwagę. Zanalizujemy aktualne ceny mieszkań i trendy rynkowe na 2025 rok. Dowiesz się również, gdzie szukać najlepszych ofert.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas