Reklama

Już niedługo przedsiębiorców czeka fakturowa rewolucja

Od początku tego roku Ministerstwo Finansów prowadzi pilotaż Krajowego Systemu e-Faktur. Na razie korzystanie z niego jest dobrowolne. To się jednak zmieni i od 1 stycznia 2024 r. będzie obowiązkowe. A to oznacza, że firmy czeka sporo wyzwań w związku z przejściem na powszechne fakturowanie elektroniczne.
Już niedługo przedsiębiorców czeka fakturowa rewolucja

Foto: Adobe Stock

Mimo zapowiadanego wdrożenia Krajowego Systemu e-Faktur, aż 66 proc. firm nadal wprowadza do obrotu setki papierowych dokumentów. Tylko 17 proc. przedsiębiorstw w Polsce stosuje wyłącznie elektroniczne dokumenty księgowe – wynika z raportu WEBCON „Rewolucja w fakturowaniu: czy polskie firmy są gotowe na KSeF?”.

1 stycznia 2022 r. Polska dołączyła do grona zaledwie kilku krajów europejskich, w których stosuje się tzw. faktury ustrukturyzowane. Na razie dobrowolnie. Jednak zgodnie z zapowiedziami Ministerstwa Finansów, prawdopodobnie w 2024 roku korzystanie z KSeF będzie obowiązkowe dla wszystkich polskich przedsiębiorców.

Pozostało jeszcze 93% artykułu

Czytaj treści PRO.RP.PL za 39 zł miesięcznie!

Zyskaj dostęp do rzetelnych analiz, opinii ekspertów i kluczowych prognoz gospodarczych. Poznaj fakty, które kształtują biznes, prawo oraz społeczeństwo.

Buduj swoją przewagę. Subskrybuj profesjonalne treści publikowane wyłącznie w pro.rp.pl.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
Reklama