Reklama
Rozwiń

Polski Ład wspiera działalność innowacyjną

Przy okazji reformy podatkowej z 2022 r. zmodyfikowano ulgi na rozwój, przez co zwiększyło się wsparcie dla transformacji cyfrowej przemysłu, zatrudniania wysoko wykwalifikowanych pracowników i wprowadzania na rynek nowych produktów.

Publikacja: 05.06.2023 00:11

Polski Ład wspiera działalność innowacyjną

Foto: Adobe Stock

Od kilku już lat przedsiębiorcy mogą korzystać z preferencji podatkowych na innowacyjność. Znane dotychczas ulgi na działalność badawczo-rozwojową (ulga B+R) czy ulga IP Box początkowo nie cieszyły się zbyt dużą popularnością, jednak na przestrzeni ostatnich lat wiele się w tej kwestii zmieniło. Przy okazji wprowadzenia Polskiego Ładu ulgi na rozwój zostały uatrakcyjnione, co zdecydowanie wpisuje się w widoczny od jakiegoś już czasu trend wspierania aktywności o wyższej wartości dodanej. Również sami przedsiębiorcy mają coraz większą świadomość możliwości, jakie dają im preferencje podatkowe dotyczące działalności innowacyjnej. Coraz częściej instrumenty te są szansą na dodatkowe wsparcie finansowe oraz rozwój firm w kierunku Przemysłu 4.0.

Pozostało jeszcze 91% artykułu

PRO.RP.PL tylko za 39 zł!

Przygotuj się na najważniejsze zmiany prawne w 2025 r. Wszystko o składce zdrowotnej, wprowadzeniu kasowego PIT i procedury SME. Raporty biznesowe, analizy ekonomiczne, webinary oraz użyteczne kalendarium.
Podatki, Księgowość i Rachunkowość
Jak rozliczyć VAT od opłat pobieranych przez serwis internetowy
Podatki, Księgowość i Rachunkowość
Julita Karaś-Gasparska: Praca cudzoziemca na nowych zasadach
Podatki, Księgowość i Rachunkowość
PESEL obywatela Ukrainy nie decyduje o jego rezydencji podatkowej
Podatki, Księgowość i Rachunkowość
Rezerwy pracownicze w świetle MSR 19 i polskich przepisów
Podatki, Księgowość i Rachunkowość
Usługi niematerialne. NSA uznał, że „duch przepisów” jest ponad literą prawa