Reklama

Sprzedaż węgla przez gminy nadal bez kas fiskalnych

Minister finansów przedłużył zwolnienie z konieczności ewidencji na kasach rejestrujących sprzedaży węgla przeznaczonego dla gospodarstw domowych, jeśli gminy nie sprzedały go do końca lipca br.
Sprzedaż węgla przez gminy nadal bez kas fiskalnych

Foto: Adobe Stock

Ustawa z 27 października 2022 r. o zakupie preferencyjnym paliwa stałego dla gospodarstw domowych (Dz.U. z 2022 r., poz. 2236 ze zm.) wprowadziła rozwiązanie pozwalające wskazanym w ustawie podmiotom wziąć udział w procesie dystrybucji węgla kamiennego do indywidualnych odbiorców bez ponoszenia dodatkowych kosztów. Sprzedaż węgla na zasadach określonych w tej ustawie mogła odbywać się najpóźniej do 31 lipca 2023 r. W związku z tym do rozporządzenia ministra finansów z 22 grudnia 2021 r. w sprawie zwolnień z obowiązku stosowania kas rejestrujących wprowadzono zwolnienie z obowiązku ewidencjonowania na kasie fiskalnej dla dostawy węgla kamiennego dokonywanej z przeznaczeniem dla gospodarstw domowych na podstawie wspomnianej wcześniej ustawy z 27 października 2022 r., jeżeli dostawa ta w całości jest udokumentowana fakturą. Zwolnienie z obowiązku ewidencjonowania sprzedaży na kasie fiskalnej obowiązywało do końca lipca br., czyli do daty wskazanej w tej ustawie.

Czytaj treści PRO.RP.PL za 39 zł miesięcznie!

Zyskaj dostęp do rzetelnych analiz, opinii ekspertów i kluczowych prognoz gospodarczych. Poznaj fakty, które kształtują biznes, prawo oraz społeczeństwo.

Buduj swoją przewagę. Subskrybuj profesjonalne treści publikowane wyłącznie w pro.rp.pl.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
Reklama
Reklama