Aktualizacja: 04.04.2025 05:18 Publikacja: 25.11.2024 04:30
Foto: Adobe Stock
SPIS TREŚCI
Tak orzekł Naczelny Sąd Administracyjny w wyroku z 10 października 2024 r. (I FSK 802/24).
Istotą sporu była klasyfikacja usługi budowy domu studenckiego na potrzeby określenia stawki VAT. Spółka wnosiła o zastosowanie 8-proc. stawki VAT twierdząc, że budowa domu studenckiego (z częścią usługową) jest związana z obiektami objętymi społecznym programem mieszkaniowym. Dyrektor KIS wydał jednak wiążącą informację stawkową (WIS), w której stwierdził, że budowa domu studenckiego powinna zostać sklasyfikowana do działu 41 PKWiU i opodatkowana stawką VAT 23 proc. Spółka złożyła odwołanie, argumentując, że dom studencki jest budynkiem mieszkalnym stałego zamieszkania, co powinno kwalifikować go do niższej stawki VAT.
Od 1 kwietnia br. podmioty wpisane do rejestru przedsiębiorców KRS muszą w korespondencji z organami publicznymi...
W związku z dużą zmiennością produkcji energii ze źródeł odnawialnych – kluczowa staje się możliwość szybkiego i elastycznego reagowania na potrzeby systemu. Odpowiedzią jest magazynowanie energii w okresach jej nadmiaru i szybkie uwalnianie do sieci, kiedy jej brakuje.
Sądy potwierdzają, że faktura wystawiona przed faktycznym wykonaniem usługi lub dostawą towaru, ale dokumentując...
Od 1 stycznia mali i średni przedsiębiorcy mający siedzibę w Polsce mogą korzystać ze zwolnienia podmiotowego z...
Jeżeli za usługi agroturystki (bez wyżywienia), świadczone dla osób nieprowadzących działalności gospodarczej, r...
Transformacja energetyczna. Inwestowanie i operowanie infrastrukturą energetyczną. Strategiczne, ekonomiczne, technologiczne i środowiskowe aspekty transformacji energetycznej w wymiarze lokalnym
Transakcje finansowe między podmiotami powiązanymi niezmiennie budzą wątpliwości. Ich źródłem jest m.in. obowiąz...
Warszawski rynek nieruchomości od lat przyciąga inwestorów. Nic dziwnego, stabilne zyski i perspektywy długoterminowego wzrostu wartości są wyjątkowo kuszącą perspektywą. W obliczu inflacji, zmian stóp procentowych i rosnącego popytu na wynajem wiele osób zastanawia się, czy to dobry moment na zakup mieszkania w stolicy. Podpowiemy, co przemawia za inwestycją w warszawskie nieruchomości oraz opiszemy potencjalne ryzyka, które warto wziąć pod uwagę. Zanalizujemy aktualne ceny mieszkań i trendy rynkowe na 2025 rok. Dowiesz się również, gdzie szukać najlepszych ofert.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas