Reklama
Rozwiń

Hotel dla zwierząt - kiedy z ryczałtem ewidencjonownym

Przedsiębiorca, który prowadzi hotel dla zwierząt, tzn. udostępnia boksy, ujeżdżalnie i karuzele, a także zajmuje się karmieniem i pielęgnacją, bez opieki weterynaryjnej, może płacić od tej działalności ryczałt ewidencjonowany.

Publikacja: 25.12.2015 07:16

Hotel dla zwierząt - kiedy z ryczałtem ewidencjonownym

Foto: 123RF

Prowadzę działalność gospodarczą, której przedmiotem będzie przyjmowanie koni do stajni wraz z zapewnieniem im właściwej opieki (sprzątanie boksów, korzystanie z wybiegu) i wyżywienia, ale bez usług weterynaryjnych, schroniskowych oraz podkuwania koni. Zapewnienie pozostałych potrzeb życiowych, w szczególności opieki weterynaryjnej i podkuwania koni, spoczywa na ich właścicielach. Świadczenie usług pensjonatu konnego będzie obejmować w szczególności przyjęcie pod opiekę konia od jego właściciela i zapewnienie przyjętemu zwierzęciu kompleksowej obsługi z zakresu chowu i hodowli, na co składają się m.in.: boksy dla koni, wybieg, wyżywienie, całodobowa opieka. Przed rozpoczęciem działalności gospodarczej zgłosiłem właściwemu urzędowi skarbowemu oświadczenie o wyborze ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych jako formy jej opodatkowania. Czy powinienem odprowadzać ryczałt w wysokości 3 proc. osiąganych przychodów? – pyta czytelnik.

Pozostało jeszcze 81% artykułu

PRO.RP.PL tylko za 39 zł!

Przygotuj się na najważniejsze zmiany prawne w 2025 r.
Wszystko o składce zdrowotnej, wprowadzeniu kasowego PIT i procedury SME. Raporty biznesowe, analizy ekonomiczne, webinary oraz użyteczne kalendarium.
Podatki
Piwo w kosztach firmy? Tylko bezalkoholowe
Podatki
Jak nie ma usługi, to nie będzie podatku. Ważny wyrok ws. VAT
Podatki
Sprzątanie po Polskim Ładzie. Na tę zmianę czekają spółki. Czy TSUE pomoże?
Podatki
Podatkowa deregulacja: kontrola potrwa zbyt długo, odsetek nie będzie
Podatki
Uwaga, firmy - MF opublikowało dokumentację API KSeF 2.0