Aktualizacja: 08.01.2017 15:22 Publikacja: 08.01.2017 08:44
- Przedsiębiorca (podatnik VAT czynny) zajmuje się kompleksową organizacją uroczystości ślubnych i weselnych. Zakres świadczonych przez niego usług obejmuje w szczególności: opracowanie ogólnego kształtu uroczystości; przygotowanie szacunkowego budżetu imprezy i dopilnowanie terminów płatności; sporządzenie szczegółowego scenariusza uroczystości i koordynacja jego wykonania; pomoc w doborze miejsca uroczystości; pomoc w doborze podwykonawców (dom weselny, pensjonaty, hotel lub inne miejsca hotelowe, firma przewożąca gości itp.); rezerwację terminów i negocjowanie warunków współpracy; pomoc w doborze menu, tortu weselnego, alkoholi i ustawienia sali; przygotowanie dekoracji, oświetlenia i kwiatów; zapewnienie oprawy muzycznej, fotograficznej i filmowej uroczystości ślubnej i wesela; dobór i zaplanowanie atrakcji, w szczególności oczepin, ale także atrakcji specjalnych, np. fajerwerki; organizację upominków i podziękowań dla rodziców oraz gości; przygotowanie papeterii ślubnych: zaproszeń, winietek; pomoc w doborze strojów dla pary młodej, rodziców i świadków; organizację makijażu i fryzury ślubnej; lekcje tańca dla pary młodej, rodziców i świadków; pomoc w zgromadzeniu niezbędnych dokumentów. Jaką stawkę VAT przedsiębiorca powinien zastosować do świadczonych usług kompleksowej organizacji uroczystości ślubnych i weselnych?
Umowa z fiskusem rozwiewająca nieporozumienia co do faktów, roczny limit czasu kontroli skarbowej a także możliwość zmiany formy opodatkowania małych firm w trakcie roku – to kolejne podatkowe propozycje zespołu Rafała Brzoski.
Zanim zmienią się przepisy, jest interpretacja: doradca podatkowy i rzecznik patentowy nie muszą donosić na swoich klientów władzom skarbowym.
Firma może zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów wydatki na owoce i warzywa dla zatrudnionych w ciężkich warunkach kobiet. Fiskus to potwierdził w interpretacji.
Doradcy podatkowi i rzecznicy patentowi, tak jak adwokaci i radcowie prawni, mogą powoływać się na chroniącą ich tajemnicę zawodową, aby uniknąć obowiązku raportowania niestandaryzowanych schematów podatkowych.
Polityka klimatyczna i rynek energii w Polsce: podstawy prawne, energetyka społeczna. praktyczny proces powołania i rejestracji spółdzielni energetycznych oraz podpisania umowy z OSD
Przedsiębiorca może rozliczać w kosztach odpisy amortyzacyjne od otrzymanych w darowiźnie środków trwałych, które przyjął do używania przed 2018 r. To możliwe, choć przepisy się zmieniły. Potwierdza to minister finansów.
Jazda na motocyklu to z całą pewnością wielka przyjemność, o czym zaświadczy każdy, kto chociaż raz miał okazję – legalnie, podkreślmy – poprowadzić maszynę na dwóch kołach.
Gdy wydawnictwo sprzedaje książki razem z płytą, wysokość stawki VAT zależy od tego, który element tego kompletu jest „ważniejszy” i mógłby być wykorzystywany samodzielnie: książka (5 proc.) czy płyta (23 proc.).
Inwestowanie zarówno w nieruchomości, jak i w metale szlachetne wymaga odpowiedniego rozeznania. W przeciwnym razie może okazać się nietrafionym przedsięwzięciem.
W czasach niepewności gospodarczej, inflacji i zmienności rynków złoto oraz inne metale szlachetne cieszą się rosnącym zainteresowaniem. Postrzegane jako „bezpieczna przystań”, przyciągają zarówno doświadczonych inwestorów, jak i osoby, które dopiero zaczynają swoją przygodę z inwestowaniem.
Przedstawiamy najciekawsze orzeczenia z zakresu prawa gospodarczego, administracyjnego, prawa pracy i ubezpieczeń, a także cywilnego oraz karnego wybrane ze stycznia 2025 r.
Prezydent Andrzej Duda podpisał nowelizację ustaw o akcyzie i VAT. Wprowadza ona m.in. ulgę dla samochodów przeznaczonych do testów.
Zwykły serwis pokładowy, który polega na ewentualnym podgrzaniu i serwowaniu gotowych dań pasażerom samolotu, ma zbyt wąski charakter, żeby uznać go za usługę objętą zerową stawką VAT.
Opłaty pobieranie przez bank od klientów za przekazanie pisemnych wyjaśnień dotyczących dokonanej oceny zdolności kredytowej nie korzystają ze zwolnienia z VAT.
Udostępnienie obiektu sportowego lub jego części zarówno na podstawie umowy, jak i na podstawie biletu wstępu może podlegać opodatkowaniu według preferencyjnej 8-proc. stawki VAT.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas