Na czym polega działalność timesharingowa

Udostępniane przez przedsiębiorcę obiekty turystyczne w ramach transakcji timesharingowych mogą zostać zakwalifikowane do środków trwałych lub do inwestycji w aktywa.

Publikacja: 18.05.2016 06:30

Na czym polega działalność timesharingowa

Foto: 123RF

Zbliża się okres wakacyjny i wyjazdy urlopowe. Zdarza się, że urlopowicze wyrażają chęć powrotu do określonych, atrakcyjnych turystycznie miejsc wypoczynku. Do takich osób adresowana jest – dynamicznie rozwijająca się w Europie Zachodniej i USA oraz coraz popularniejsza również w naszym kraju – instytucja rynku turystycznego znana pod nazwą timesharingu. Ta alternatywna (w relacji np. do samodzielnego wynajmu lub systemu „condo") usługa zapewnia dogodną bazę hotelową osobom zainteresowanym periodycznym wypoczynkiem w konkretnych, odpowiadających im miejscach, najczęściej położonych poza granicami kraju. Dzięki temu podmiot korzystający z tego typu świadczeń nie musi zabiegać o powtarzające się, uciążliwe zabezpieczanie lokalizacji swojego zakwaterowania, podczas gdy podmiot udostępniający obiekt turystyczny ma pewnego, stałego klienta, dzięki czemu może pozwolić sobie na rezygnację z czynności związanych z poszukiwaniem, często zmieniających się usługobiorców.

Pozostało jeszcze 88% artykułu

PRO.RP.PL tylko za 39 zł!

Przygotuj się na najważniejsze zmiany prawne w 2025 r.
Wszystko o składce zdrowotnej, wprowadzeniu kasowego PIT i procedury SME. Raporty biznesowe, analizy ekonomiczne, webinary oraz użyteczne kalendarium.
Podatki
Fiskus już wie, kto sprzedaje w internecie. I zapowiada kontrole
Podatki
Pies w podatkowych kosztach domowej firmy? Fiskus zmienia zdanie
Podatki
Przedsiębiorca rozliczy kurtkę, buty i kask w firmowych kosztach. Interpretacja fiskusa
Podatki
Czas na przygotowania do e-faktur. To wyzwanie zwłaszcza dla dużych firm
Podatki
Pomoc humanitarna dla Ukrainy dłużej bez cła i VAT